برنامه‌ریزی اوقات فراغت؛ راهی مؤثر در راستای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی

دسته: اخبار در رسانه ها
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۳ مرداد ۱۳۹۷
گروه شهرستان‌ها – رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تایباد گفت: برنامه‌ریزی دقیق و مناسب جهت پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان راهی مؤثر در راستای جلوگیری از معضلات و آسیب‌های اجتماعی و همچنین خنثی کردن نقشه دشمنان است.

برنامه‌ریزی اوقات فراغت راهی برای خنثی کردن نقشه دشمنان است

حجت‌الاسلام علی اصغر علیپور، رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تایباد، در گفت‌‌وگو با ایکنا از خراسان رضوی اظهار کرد: با شروع فصل تابستان و تعطیلی مدارس یکی از مشکلات اساسی خانواده‌ها و جوانان بیکاری و بی‌برنامه بودن در اوقات فراغت است. از همین رو اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان برای پرکردن تعطیلات تابستان برنامه‌های فرهنگی و مذهبی برگزار کرده است.

حضور ۳۰۰ نفر از نوجوانان و جوانان در طرح‌های اوقات فراغت
وی افزود: از ابتدای تابستان امسال ۳۰۰ نفر از نوجوانان و جوانان در سطح شهر و روستاهای شهرستان از برنامه‌های متنوع فرهنگی و مذهبی طرح اوقات فراغت که با مشارکت و همکاری روحانیون مستقر و هجرت با هدف ایجاد انگیزه مثبت در جوانان به منظور رفع آسیب‌های اجتماعی و ارتقای توانمندی‌های منطقه در حال برگزاری است، بهره‌مند می‌شوند.

 

برنامه‌ریزی اوقات فراغت راهی برای خنثی کردن نقشه دشمنان است

علیپور با اشاره به برنامه‌های اجرایی این طرح گفت: برگزاری کلاس‌های معارف اسلامی، فرهنگی و قرآنی، طرح‌های روخوانی و روانخوانی و فصیح خوانی قرآن کریم و نیز فعالیت مستمر هسته‌های فرهنگی جوان بستر مناسبی جهت حضور نوجوانان و جوانان و بهینه‌سازی برنامه‌های اوقات فراغت آنان فراهم کرده است. همچنین گفتمان‌های دینی، پاسخگویی به سؤالات و شبهات دینی و نیز بحث و بررسی موضوع آسیب‌های اجتماعی و مسائل فرهنگی از جمله اقدامات صورت گرفته در این مدت است.

دشمنان برای اوقات فراغت جوانان ما برنامه‌ریزی کرده‌اند
رییس اداره تبلیغات اسلامی تایباد عنوان کرد: دشمن با طرح فتنه‌های جدید و استفاده از ابزارهای روز مانند فضاهای مجازی، ماهواره و… برای اوقات فراغت جوانان ما برنامه‌ریزی کرده است و پرکردن اوقات بیکاری با برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و مذهبی نقشه‌های بیگانگان را خنثی می‌کند.

وی ادامه داد: تمام نهادهای اجرایی باید تلاش کنند تا با بهره‌مند شدن از ظرفیت‌های مناسب موجود در شهرستان برنامه‌هایی را که از سوی دشمنان برای این قشر آسیب‌پذیر طراحی شده است خنثی کنند.


نوشته شده توسط:modirs - 747 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 95
برچسب ها:
دیدگاه ها