آمادگی ۱۸ هیئت مذهبی در نیشابور جهت اسکان زائران پیاده امام رضا علیه السلام

دسته: پیام ها
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۹ مهر ۱۳۹۷

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نیشابور از برپایی ۸۵ ایستگاه صلواتی در مسیر زائران پیاده در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، علیرضا جوانشیری رئیس اداره تبلیغات اسلامی نیشابور گفت: در راستای خدمات رسانی هر چه بهتر به کاروان های زائران پیاده به مشهد مقدس، در این شهرستان ستادی متشکل از اداره تبلیغات اسلامی نیشابور، شورای هیئات مذهبی، فرمانداری، بخشداری ها، شهرداری، هلال احمر، دانشکده علوم پزشکی، اداره اوقاف و امور خیریه، بسیج، نیروی انتظامی و پلیس راهور تشکیل شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه شهرستان نیشابور میقات الرضا علیه السلام است و کاروان های زائران پیاده بیشتر از مسیر این شهرستان به مشهد مقدس عزیمت می‌کنند و پیش بینی می‌شود امسال بیش از ۷۰۰۰۰نفر از این شهرستان و شهرستان های همجوار به مشهد مقدس در قالب زائر پیاده اعزام شوند،این ستاد تشکیل شده است.

جوانشیری ادامه داد: تاکنون با ۱۸ هیئت مذهبی جهت اسکان زائران هماهنگی شده و در مسیر تردد کاروان های زائران پیاده تعداد ۸۵ ایستگاه صلواتی راه اندازی می‌شود.

حجت‌الاسلام جوانشیری افزود: برای کاروان هایی که کد شناسایی از شورای هیئات مذهبی داشته باشند مجوز صادر می‌شود و مسئولان کاروان های پیاده می بایست تعهد کتبی که شامل: بیمه زائران، صدور کارت شناسایی، تفکیک خواهران و برادران، همراه داشتن کاور، عدم تردد در شب و تردد در مسیر خلاف جاده را اجرا کنند.


نوشته شده توسط:modirs - 690 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 32
برچسب ها:
دیدگاه ها