سیستم نظارتی ما از خود هیئات‌ مذهبی است

دسته: خبر یک
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۹ مهر ۱۳۹۷

مدیرکل تبلیغات‌ اسلامی خراسان‌ رضوی گفت: سیستم نظارتی ما از خود هیئات‌ مذهبی است؛ یعنی سیستم نظارتی مجموعه هیئات مذهبی از بیرون پاسخ نمی‌دهد و ما هم دنبال این کار نیستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام کاظم لطفیان در خصوص نحوه نظارت بر هیئات‌ مذهبی و ایستگاه‌ های صلواتی اظهار کرد: سیستم نظارتی مجموعه هیئات‌‌ مذهبی نه از بیرون پاسخ می‌دهد و نه ما دنبال این کار هستیم و به هیچ عنوان در شرایط عادی و طبیعی نظارت از بیرون را بر هیئات مذهبی نه تحمیل می‌کنیم و نه به مصلحت می‌دانیم.

وی ادامه داد: کل چرخه موجود در هیئات مذهبی بدون دخالت مجموعه‌ های غیر هیئات‌مذهبی اتفاق می‌افتد؛ از انتخابات، گرداندن و چرخاندن امور مربوط به هیئات‌مذهبی و… همگی در دایره درون تشکل هیئات‌ مذهبی اتفاق می‌افتد و طبیعتا نظارت هم از همین سنخ است؛ به خاطر همین از خود هیئات‌ مذهبی یک گروهی مأموریت دارند که امر نظارت بر هیئات‌ مذهبی را انجام می‌دهند.

مدیر کل تبلیغات‌ اسلامی خراسان‌رضوی تصریح کرد: اکنون در مشهد ۱۳۰ نفر از خود همین افراد، هیئتی هستند که زحمت ارزیابی و نظارت بر مجموعه هیئات‌ مذهبی را بر عهده دارند.

حجت‌الاسلام لطفیان خاطر نشان کرد: ما در بعضی از بخش‌ هایی که جدیت بیشتری را می‌طلبد ورود پیدا می‌کنیم؛ البته آنجا هم بنا بر کار نرم‌ افزاری است و خیلی مبارزه قهری نداریم و بیشتر بحث اقناعی می‌کنیم؛ البته مبنای کارمان هیئات‌ مذهبی است ولی آنجا کمی جدی‌تریم.

وی افزود: در خصوص بعضی از بخش‌هایی که با بعضی از دستگاه‌ های اجرایی هستند، سازمان تبلیغات‌ اسلامی یک ورودی دارد؛ ولی در عین حال امور اجرایی به طور کل بر عهده خود هیئات است.

مدیر کل تبلیغات‌اسلامی خراسان‌رضوی عنوان کرد: در خصوص ایستگاه‌ های صلواتی، شورای هیئات‌ مذهبی، شهرداری و راهور وارد عمل می‌شوند؛ یعنی این کار بر عهده سه رکن مهم صدور مجوز برای هیئات‌مذهبی است که شهرداری مسئولیت جانمایی را بر عهده دارد، راهور مسئولیت ترافیک را بر عهده دارد و شورای هیئات‌مذهبی هم مسئولیت مجوز و محتوای کار را بر عهده دارد.


نوشته شده توسط:modirs - 632 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 36
برچسب ها:
دیدگاه ها