برپایی موکب فرهنگی ناصرین به همت مجمع عالی کانون های فرهنگی تبلیغی در عراق

دسته: پیام ها , خبر یک
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۶ مهر ۱۳۹۷

حجت‌الاسلام علی نژاد گفت:باهمت مجمع عالی کانونهای فرهنگی تبلیغی وحمایت اداره کل تشکلهای دینی سازمان تبلیغات اسلامی برای اولین باردر شهرکربلا موکب فرهنگی ناصرین راه اندازی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام عباس علی نژاد رئیس مجمع عالی کانون های فرهنگی تبلیغی کشور با اشاره به ظرفیت بی نظیر راهپیمایی اربعین حسینی در پیشبرد اهداف فرهنگی گفت: باید از ظرفیت اربعین استفاده وسیع فرهنگی شود و از حضور میلیونی زائران این مسیر در پیشبرد اهداف فرهنگی استفاده کرد زیرا کسانی که در این برنامه ها حضور پیدا می‌کنند روحشان آماده است و باید مسائل مورد نیاز را منتقل کرد و یکی از مسائل مهم، موضوعات فرهنگی است.
حجت‌الاسلام علی نژاد افزود: موکب فرهنگی ناصرین با همت مجمع عالی کانونهای فرهنگی تبلیغی کشور و حمایت اداره کل تشکلهای دینی سازمان تبلیغات اسلامی برای اولین بار در شهر مقدس کربلا ویژه فعالان فرهنگی و اعضای کانونهای فرهنگی تبلیغی کشور راه اندازی خواهد شد.
وی ادامه داد: در مجموعه موکب فرهنگی ناصرین که با هدف تربیت دین یاوران طراحی گردیده ضمن ارائه خدمات جانبی از جمله پذیرایی، اسکان و…، اولویت برنامه هایش، خدمات فرهنگی است که ارائه می‌گردد و این موکب فرهنگی در زمینی به وسعت ۳۰۰۰ متر مربع در شهر کربلا و فاصله ۱۰۰۰ متری حرم مطهر قرار دارد که در ۴ بخش کودک و نوجوان، عموم، بین الملل و ویژه برنامه ها ارائه برنامه خواهد داشت.
حجت‌الاسلام علی نژاد خاطر نشان کرد: در بخش کودک و نوجوان فعالیت هایی از قبیل نقاشی، رنگ آمیزی، قصه گویی، خلاقیت، بازی و سرگرمی به زائران گروه سنی کودک و نوجوان ارائه می‌شود و در بخش عموم فعالیت هایی از قبیل تبلیغ چهره به چهره، حلقه های معرفتف پاسخگویی به مسائل شرعی، تصحیح وضو و قرائت نماز، اقامه نماز جماعت، کرسی های تلاوت مجلسی ویژه عموم زائران تدارک دیده شده است.
رئیس مجمع عالی کانون های فرهنگی تبلیغی کشور ابراز کرد: در بخش بین الملل با حضور مبلغان مسلط به زبان های عربی، انگلیسی، فرانسه و اردو فعالیت تبلیغی گفتگو محور خواهیم داشت و در کنار مبلغان، خادمیاران بین الملل از ملیت های مختلف نیز حضور خواهند داشت.
وی ادامه داد: در بخش ویژه برنامه ها نیز پیش بینی برگزاری سخنرانی های معرفتی و نشست های تخصصی به همراه برگزاری مراسم عزادری با حضور سخنرانان و مداحان شاخص کشور به مدت ۱۰ شب برنامه ریزی شده است.
گفتنی است این فعالیت ها در دو بخش خواهران و برادران با حضور ۳۰ مبلغ و مبلغه و همراهی ۲۰ خادمیار فرهنگی خانم و آقا طی ۱۰ روز از ۳۰ مهر تا ۹ آبان انجام خواهد شد.


نوشته شده توسط:modirs - 632 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 57
برچسب ها:
دیدگاه ها