حضور ساده و طلبگی در بین مردم افتخار روحانیت است

دسته: خبر یک
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۶ مهر ۱۳۹۷

معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: حضور و خدمت روحانیون در بین مردم تأثیر گذار بوده و دقت در نوع و کیفیت این حضور بسیار مهم است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت الاسلام علی بخشی در دوره آموزشی روحانیون مستقر شهرستان های مشهد، کلات، سرخس و فریمان گفت: ما در آستانه دو اربعین قرار داریم که وظایف ویژه ای را می طلبد که یکی اربعین حسینی است که نماد شکوه و عظمت مکتب تشیّع است و رسانه های استکبار و استعمار که کوچکترین اتفاق در ممالک شیعی را با ضریب چند برابری منعکس می کنند در برابر اربعین حسینی سانسور رسانه ای را اتخاذ کرده که این، نشان دهنده ترس و ضعف آنهاست.
معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود: البته وظیفه ما مراقبت، تصحیح و تکمیل این حرکت با ارزش مردمی است.
وی ادامه داد: اربعین بعدی، اربعین انقلاب اسلامی است که امسال چهلمین سال عمر این انقلاب مقدس بوده و نقش ما بسیار تعیین کننده است و با حضور ساده و طلبگی خود در بین مردم می توانیم اثرگذار باشیم که در حقیقت از توفیقات شما، افتخار حضور در بین مردم به معنای واقعی است و حتماً حضور و خدمت شما تأثیر دارد و دقت در نوع و کیفیت این حضور بسیار مهم است.
حجت الاسلام بخشی خاطر نشان کرد: چندین سال است که در دهه پایانی ماه صفر براساس یک رسم اجتماعی، مردم زیادی با پای پیاده به زیارت امام رضا علیه السلام می آیند که البته قرار نیست این حرکت در مقابل راهپیمایی اربعین کربلا قرار بگیرد و باید همه توجهات به پیاده روی اربعین معطوف باشد اما وظیفه ما مراقبت، پالایش و رسیدگی است و با حضور آگاهانه و با اخلاق باید شکرگزاری این نعمت را بجا آوریم.


نوشته شده توسط:modirs - 632 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 45
برچسب ها:
دیدگاه ها