۷۵۰ روحانی از خراسان رضوی زائران اربعین را همراهی می‌کنند

دسته: خبر یک
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۶ مهر ۱۳۹۷

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در استان خراسان رضوی گفت: در اربعین امسال ۷۵۰ روحانی از استان خراسان رضوی، برای فعالیت های تبلیغی و فرهنگی به کشور عراق اعزام می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، مسئولان کمیته فرهنگی اربعین خراسان رضوی با هدف هم اندیشی و هماهنگی بهتر در اتخاذ تصمیمات، در دفترنمایندگی بعثه مقام معظم رهبری استان گردهم آمدند.
دراین جلسه حجت‌الاسلام احمری مسئول بعثه استان خراسان رضوی پس از شنیدن نظرات مسئولان ادارات تبلیغات اسلامی شهرستانهای استان اظهار کرد: مسئولیت اصلی ستاد اربعین درکشور برعهده وزارت کشور است و در استانها استاندار مسئول ستاد اربعین بوده و رسالت کمیته فرهنگی آموزشی اربعین در استانهایی که دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری دارند به عهده مسئول بعثه است و در استانهایی که دفتر بعثه وجود ندارد مسئول این کمیته سازمان تبلیغات اسلامی است.
وی یادآور شد: سال گذشته کمیته فرهنگی اربعین استان ۵۰۰ روحانی به عتبات اعزام کرد و امسال برنامه ریزی شده این تعداد به ۷۵۰ نفر افزایش یابد که تعداد ۵۰۰ نفر آنها آموزشهای لازم را دیده اند.
حجت‌الاسلام احمری افزود: اعزام روحانی به عتبات با روش های ذیل انجام می‌شود: اول- برای موکبهایی که در عراق هستند روحانی درنظرگرفته می‌شود. دوم- برای شبه کاروانها (یعنی افرادی که به صورت گروهی قصد اعزام دارند) اگر تعداد آنها بیش از ۳۰ نفر باشد روحانی درنظرگرفته می‌شود. سوم- در اماکنی که محل تجمع زائران در عراق است نظیر مسجد کوفه، مسجد سهله و. . روحانی حضور می یابد؛ علاوه بر این در اتوبوس هایی که اعزام زائران از مرز ایران تا شهرهای مقدس عراق را بر عهده دارند هرکدام یک روحانی مستقر می‌گردد.
وی افزود: شهرداری مشهد تعداد ۹۰۰ پاکبان را برای بهداشت محیط زائران اربعین اعزام می‌کند و همراه با این افراد ۱۱ روحانی نیز از کمیته فرهنگی اربعین استان اعزام می گردند.
مسئول کمیته فرهنگی اربعین استان در ادامه ابراز کرد: برای کاروان های اتباع خارجی که از ایران اعزام می شوند نیز روحانی در نظرگرفته می‌شود و از طریق جامعه المصطفی و نیز اوقاف استان نیز تعدادی روحانی همراه با زائران اربعین خواهند بود.
حجت‌الاسلام احمری از مسئولان کمیته فرهنگی اربعین شهرستانها خواست با نهادهای شهرستان که اسامی آن در اختیار آنها قرار گرفته ارتباط برقرار کنند و فعالیت های منسجمی را تا قبل از اعزام کاروانها برای اعزام منسجم تر زائران اربعین داشته باشند تا به خواست خدا شاهد برگزاری یک مراسم با شکوه اربعین در مسیر عتبات باشیم.
در ادامه حجت‌الاسلام کاظم لطفیان مدیرکل سابق تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با تشکر از همکاران حاضر در جلسه، تغییرات انجام شده در مدت حضور خود به‌عنوان مدیرکلی تبلیغات اسلامی استان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: امیدوارم در ادامه با حفظ همین وحدت و همدلی موجود باعث پیشرفت و حرکت رو به جلوی سازمان تبلیغات اسلامی باشید.
در ادامه حجت‌الاسلام دارابی معاون امور مجلس و استان های تبلیغات اسلامی کشور و مدیرکل تبلیغات اسلامی استان در سخنان کوتاهی با تشکر از اعتماد ریاست سازمان ابراز کرد: امروز با توجه به تهاجمات سخت دشمن تمامی ما باید با همت و تلاش مضاعف بصورت جهادی مجری اهداف و راهبردهای جدید سازمان باشیم.


نوشته شده توسط:modirs - 632 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 51
برچسب ها:
دیدگاه ها