آموزش مدیران و روحانیون همراه کاروان را بطور جدی پیگیری می کنیم

دسته: خبر یک
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۸ مهر ۱۳۹۷

معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: اگر کاروان ها از مبدأ حرکت خود، آموزش های لازم را دیده باشند، زائران زیارت بهتر و معنوی تری خواهند داشت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، جلسه هماهنگی زائران پیاده امام رضاعلیه السلام ویژه استان خراسان شمالی در این اداره کل برگزار شد.
در این جلسه که با حضور حجت الاسلام خادمی مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی، حجت الاسلام علی بخشی معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی و مدیران هیئت مذهبی جوادالائمه و سایر مسئولان برگزار شد حجت الاسلام خادمی با اشاره به فرهنگ میزبانی از زائران امام رضا علیه السلام گفت: موضوع هیئت های پیاده از دغدغه های جدی ماست و اصل این موضوع ارزشمند است اما شکل این موضوع نیاز به رسیدگی دارد تا آسیب های احتمالی آن کاهش یابد.
وی با اشاره به کمبود ایستگاه های خدمت رسان در حدفاصل برخی از شهرها افزود: می توان با همکاری هیئات مذهبی و استفاده از این ظرفیت، مشکل کمبود ایستگاه های صلواتی بین شهرها را حل کرد.
در ادامه حجت الاسلام علی بخشی با اشاره به سابقه فعالیت ها و خدمات ارائه شده به زائران پیاده گفت: دو سالی است که کمیته فرهنگی زائران پیاده در سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی متمرکز شده و کمیته تبلیغی نیز برعهده حوزه علمیه خراسان است که بخش مهم همراهی مبلّغ از مبدأ تا مبدأ برعهده سازمان تبلیغات اسلامی است و شورای هیئات مذهبی نیز در زمینه ایستگاه های بین راهی فعالیت می کند.
معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود: بدنبال آن هستیم تا کاروان های زائران پیاده از مبادی نزدیک به مشهد مقدس پیاده روی خود را شروع کنند و این به معنای دستور نیست بلکه درصدد تبدیل به یک گفتمان هستیم تا خدمت رسانی به زائران امام رضا علیه السلام بهتر و سریع تر صورت بپذیرد که طبق آماری که تا به امروز از سطح استان گرفته ایم ۵۰% هیئات و کاروان ها قبول کرده اند تا از مبادی نزدیک به مشهد حرکت خود را شروع کنند.
وی با اشاره به ضرورت فعالیت های فرهنگی برای کاروان های پیاده گفت: کاروان ها را با برگزاری مراسم معنوی بدرقه کنید و محتواهای فرهنگی نیز توسط آستان قدس رضوی در حال تولید است که ان شاءالله در اختیار زائران قرار خواهد گرفت.
حجت الاسلام بخشی ادامه داد: امسال آموزش مدیران و روحانیون همراه کاروان را در چهار منطقه استان بطور جدی پیگیری می کنیم و مباحث مورد نیاز پیرامون مسائل مبتلابه را با برگزاری دوره هایی آموزش می دهیم.
وی تأکید کرد: اگر کاروان ها از مبدأ حرکت خود، آموزش های لازم را دیده باشند و با مسائل مورد نیاز آشنا شوند، با مشکلات کمتری روبرو خواهیم بود و با توجه به اینکه علاوه بر زائران پیاده، ۴۰۰۰ هیئت سواره نیز در دهه پایانی ماه صفر وارد مشهد می شوند چند سالی که با مدیران کل و مسئولان شوراهای هیئات مذهبی ۱۴ استان جلسات و نشست های هم اندیشی و هماهنگی را انجام می دهیم.


نوشته شده توسط:modirs - 632 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 41
برچسب ها:
دیدگاه ها