تأکید ما بر مردمی بودن و مردمی ماندن حرکت زائران پیاده امام رضا است

دسته: خبر یک
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۷

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت:با توجه به حرکت مردمی زائران پیاده رضوی، تلاش داریم تشکل های مردمی و خیّران در امر خدمت رسانی به زائران پیاده ورود داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام علی بخشی معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی این اداره کل، در جلسه ستاد داخلی زائران پیاده امام رضا علیه السلام با اشاره به اقدامات انجام شده پیرامون دهه آخر صفر گفت: امسال ورود به موقع به موضوع خدمت رسانی به زائران پیاده امام رضا علیه السلام موجب پیگیری بهتر و دقیق تر امور شده است.
حجت‌الاسلام بخشی ابراز کرد: با توجه به حرکت خودجوش و مردمی زائران پیاده رضوی، تأکید ما بر مردمی بودن و مردمی ماندن این حرکت است و اینکه تشکل های مردمی سالم و خیّران در امر خدمت رسانی به زائران پیاده ورود داشته باشند و امسال در نیشابور مجمع خادمان سلسله الذهب زائرانی که از این مسیر به مشهد مقدس پیاده روی دارند را خدمات رسانی می‌کند و هیئت جوادالائمه علیه السلام در مشهد نیز کلیه زائران استان خراسان شمالی را پذیرایی می نماید.
ارتقای معرفتی زائران یکی دیگر از سیاست های راهبردی بود که معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی به آن اشاره کرد و افزود: مدیران و روحانیون همراه با کاروان باید از مبدأ توجیه شوند و در حال برگزاری این جلسات در سطح استان هستیم و تلاش می‌کنیم به ازای هر ۱۰۰ نفر یک مبلّغ، کاروان پیاده را همراهی کند تا در مسیر پیاده روی ضمن همراهی و پاسخ گویی، به تبلیغ معارف و فرهنگ اهل بیت بپردازد.
وی ادامه داد: امسال از مدیران کاروان ها خواسته ایم تا حرکت خود به طرف مشهد را از مبادی نزدیک به این شهرستان آغاز کنند تا خدمات رسانی به زائران بهتر و مطلوب انجام شود.
معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ابراز کرد: شورای هیئات مذهبی استان وظیفه جانمایی، صدور مجوّز و نظارت بر ایستگاه های صلواتی را برعهده دارد که در سال گذشته ۲۷۶ ایستگاه به زائران پیاده خدمات رسانی می کردند و احتمالاً امسال به ۳۰۰ ایستگاه می رسد.


نوشته شده توسط:modirs - 690 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 64
برچسب ها:
دیدگاه ها