برگزاری جشنواره توانمندسازی موسسات قرآنی در خراسان رضوی

دسته: خبر یک
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۷ بهمن ۱۳۹۷


مدیرعامل اتحادیه مدغم تشکل‌های قرآن و عترت خراسان رضوی گفت: اولین جشنواره توانمند سازی مؤسسات قرآن و عترت در سه سطح آموزشی، پژوهشی و ترویجی در استان خرسان رضوی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام حجت مجیدی بیلندی، مدیرعامل اتحادیه مدغم تشکل‌های قرآن و عترت خراسان رضوی در نشست خبری که در اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد، ضمن اشاره به اینکه توانمندسازی مؤسسات و تشکل‌های قرآنی محور فعالیت‌های اتحادیه مدغم تشکل‌های قرآن و عترت خراسان رضوی است، بیان کرد: در استان خراسان رضوی ۲۳۰ مؤسسه قرآن و عترت، بیش از ۲۵۰ خانه قرآن شهری و روستایی و بیش از۳۷۰۰ جلسه قرآن شناسنامه‌دار داریم و این‌ها همگی ظرفیت بسیار بزرگی است که اگر ما بتوانیم با حمایت مسئولان قرآنی استان و حمایت دغدغه‌مندان قرآنی این ظرفیت را کنار هم جمع کنیم، خواهیم توانست در استان و در کشور حرفی برای قرآن و عترت داشته باشیم.


برنامه ریزی برنامه مدوّن یک ساله برای انجام کار متحدانه
وی با اشاره به اینکه هدف ما انجام کار قرآنی متحدانه است و تلاش می‌کنیم تا تمام مجموعه‌های قرآنی را دور هم جمع کنیم، افزود: از زمانی که مدیریت اتحادیه را در دست گرفته‌ام، برنامه مدون یک‌ ساله را پیش‌بینی کرده که این برنامه دو محور را در خودش جای داده است.
مدیرعامل اتحادیه مدغم تشکل‌های قرآن و عترت خراسان رضوی در خصوص اولین محور از برنامه‌های اتحادیه مدغم تشکل‌های قرآن و عترت خراسان رضوی، بیان کرد: اولین محور برنامه که بستر آن هم فراهم شده، آماده‌سازی و در اختیار قرار دادن بسته فرهنگی برای مؤسسات قرآن و عترت، خانه‌های قرآن و فعالان قرآنی که در استان خراسان رضوی فعالیت می‌کنند، است.
برگزاری جشنواره توانمندسازی موسسات قرآنی خراسان رضوی
وی ادامه داد: امسال موضوع توانمندسازی را در دستور کار قرار داده ایم و توانسته‌ایم اعتبار جشنواره توانمندسازی را با همکاری دارالقرآن اداره کل تبلیغات اسلامی و معاونت قرآن و عترت اداره کل ارشاد اسلامی استان تامین کنیم و این جشنواره در سطح موسسات قران و عترت خراسان رضوی برگزار می‌شود.
وی افزود: امسال به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برنامه‌های ویژه‌ای برای موسسات قرآن و عترت خراسان رضوی در نظر گرفته شده است و از موسساتی که برنامه‌ ویژه‌ای داشته باشند، حمایت مادی و معنوی می‌کنیم.
مجیدی با بیان اینکه این جشنواره از ۱۵ بهمن آغاز و تا ۱۵ مرداد ۹۸ ادامه دارد، گفت: جشنواره توانمند سازی مؤسسات قرآن و عترت در سه سطح آموزشی، پژوهشی و ترویجی برنامه ریزی شده است و اول شهریور ماه ۹۸ اختتامیه آن است و فعالان قرآنی می توانند با مراجعه به سایت اتحادیه به آدرس www.uqem.ir جهت کسب اطلاعات بیشتر اقدام کنند.
حجت‌الاسلام مجیدی افزود: از آنجایی که مؤسسات شاخص‌هایی دارند و نهادهای مردمی هستند که باید علائق و نیازهای قرآنی و اعتقادی مردم را پوشش دهند در سال آینده برنامه داریم که در کنار کار کودک برنامه‌های مفید دیگری را هم انجام دهیم.
در ادامه جعفر حسینی، مسئول امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان خراسان رضوی، ضمن اشاره به اینکه جایگاه مؤسسات قرآنی باید به گونه‌ای باشد که در افراد ایجاد انگیزه کند و آن‌ها برای رسیدن به رتبه و امتیازات مادی یا معنوی در مؤسسات ثبت نام کنند، بیان کرد: باید منابع را از آموزش به انگیزش تغییر دهیم و اگر دستگاه‌های دولتی انگیزش را درست کنند، مؤسسات مردمی قرآنی برنامه‌ها را به خوبی اجرا خواهند کرد و روز به روز شاهد بهبود وضع فعالیت‌های قرآنی خواهیم بود.
وی ادامه داد: مجموعه‌های فرهنگی و قرآنی که در گذشته خودشان فعالیت می‌کردند و در یک دوره اعتبارات زیادی به آن‌ها واگذار شد و در دوره بعد آن اعتبارات از آن‌ها ساقط شد و همین مساله باعث وابستگی و یا حتی از بین رفتن مؤسسات و تشکل های قرآنی شد.


نوشته شده توسط:modirs - 747 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 47
برچسب ها:
دیدگاه ها