هدف اتحادیه مدغم قرآن و عترت بیرون آوردن قرآن از مهجوریت است

دسته: خبر یک
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۷ بهمن ۱۳۹۷


رئیس هیات مدیره اتحادیه مدغم تشکل های قرآن و عترت خراسان رضوی گفت: هدف ما متمرکز کردن فعالیت های قرآنی و توانمند سازی موسسات قرآنی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام علیرضا عابدینی ترک آباد، رئیس هیات مدیره اتحادیه مدغم تشکل های قرآن و عترت خراسان رضوی در نشست خبری این اتحادیه در اداره کل تبلیغات اسلامی استان در خصوص نحوه شکل گیری اتحادیه مدغم تشکل های قرآن و عترت گفت: پس از بحث ها و جلسات متعدد، در آخرین جلسه مجمع تصمیم بر آن گرفته شد که مجموعه سازمان تبلیغات اسلامی و اداره ارشاد اسلامی اتحادیه ای را تحت عنوان اتحادیه مدغم به وجود آورند.
وی ادامه داد: این اتفاق زمینه ای برای رسیدن به اهدافمان است و این را مقدمه ای قرار می دهیم تا تمام سازمان هایی که در کشور به نوعی متولی کار قرآن هستند به یک وحدت برسند و قرآن را از مهجوریت و عترت را از مظلومیت درآورند و هدف ما متمرکز کردن فعالیت های قرآنی و به شکلی توانمند سازی موسسات قرآنی است.
لزوم توجه به کاهش تصدی گری دولت
رئیس هیات مدیره اتحادیه مدغم تشکل های قرآن و عترت خراسان رضوی ضمن اشاره به فرمایش های رهبر معظم انقلاب که دولت باید فعالیت های فرهنگی را به تشکل ها واگذار کند، افزود: اگر بخواهیم در این زمینه آسیب شناسی کنیم باید بگوییم دولت بعد از انقلاب متصدی بسیاری از اموری شد که ماهیتا مردم آن را به عهده می گرفتند و کاهش تصدی گری دولت و سپردن فعالیت های فرهنگی به مردم باید در دستور کار قرار بگیرد.
حجت‌الاسلام عابدینی ضمن اشاره به این نکته که بلای امروز مسلمانان دوری از قرآن است، افزود: اگر رژیم خبیث اسرائیل بر فلسطین حاکم شد به خاطر دوری مردم از قرآن بوده است؛ لذا تدبر در قرآن را فراموش نکنید و حداقل روزانه ۵۰ آیه قرآن تلاوت کنید.
وی افزود: قرآن کریم بهترین راه هدایت را رجوع به آیات این کتاب آسمانی بیان می‌کند و بهترین افراد را اشخاصی می داند که به قرآن رجوع می‌کنند و بی دلیل نیست که شخصیت های بزرگی همچون ملاصدرا در آخر عمر به دلیل این که به میزان کافی با قرآن مرتبط نبوده است، اظهار توبه می کردند.


نوشته شده توسط:modirs - 747 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 19
برچسب ها:
دیدگاه ها