شاعر، مبلّغ مکتب و معارف انقلاب اسلامی است

دسته: خبر یک
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۹ اسفند ۱۳۹۷


رییس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: شاعر مبلّغ مکتب و معارف انقلاب اسلامی است و حتماً می تواند تاثیرات تاریخ‌ساز و سرنوشت‌ساز داشته باشد و گفتمانی را در جامعه تثبیت کند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت الاسلام محمد قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی در گردهمایی مجمع شاعران اهل بیت علیهم السلام در مشهد مقدس، با اشاره به ضرورت نقش آفرینی در تمهید و آماده سازی طلوع خورشید ولایت عظمی گفت: اهتمام به شعر آیینی و شعر هیئت وجود دارد و این عرصه خاصی است که بی ادعا آمده ایم و با همت بیش از پیش در این عرصه و با کمک هم آن را پیش می‌بریم.


رییس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: مجمع شاعران اهل بیت علیهم السلام برای ما مهم بوده و بخشی از نکاتی که بیان کردید برای ما واضح است و وظیفه خود می دانیم که پیگیری کنیم که چگونه می شود به این امر محتشم شعر از منظر حاکمیت خدمت برسانیم.
وی تصریح کرد: این قطعه ای از بهشت که در حیات انسان امروز دارد کار می کند و برترین آثار را دارد یعنی مجلس روضه حضرت سیدالشهدا علیه السلام را نباید با دست کاری های مدرن بلا سرش آورد و تبدیل به یک سازمان حاکمیتی کرد؛ همچنین پیرامون موضوع اقتصاد هیئت باید دقت شود که نباید به چرخه طبیعی این شجره طیبه لطمه زد.
حجت الاسلام قمی تأکید کرد: مجلس روضه سیدالشهدا علیه السلام شجره طیبه است، آسیب شناسی هم لازم است اما گاهی بیش از حد پرداختن به آسیب‌شناسی خودش تبدیل به آسیب می شود و اگر برکات این مجالس را بررسی کنیم آنهایی که اهل فرهنگ و ادب بوده و دغدغه مند هستند می‌دانند و می‌توانند به اصلاح و ارتقا و هدایت آن بیاندیشند.
وی با اشاره به دیدار اخیر مداحان و شاعران آیینی با رهبر انقلاب گفت: مقام معظم رهبری در این جلسه اشاره کردند که مداح مبلّغ معارف اسلام ناب و انقلاب اسلامی است و از یک منظر و به طریق اولی می توان گفت، شاعر نیز مبلّغ مکتب و معارف انقلاب اسلامی است و حتماً می تواند تاثیرات تاریخ‌ساز و سرنوشت‌ساز داشته باشد و گفتمانی را در جامعه تثبیت کند.
رییس سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار در مصاف تمدنی و الگوی پیشرفت ایرانی اسلامی نمونه ای اولویت دار را مطرح کردند که آن موضوع خانواده بود.
وی افزود: به این سوال بارها اندیشیده ام که چرا وظیفه اقامه دین خدا و تبیین و تبلیغ کلمه حق، بعد از رسول اعظم صلی الله علیه و آله به یک خانواده سپرده شده است یعنی اهل بیت علیهم السلام و چرا پای خانواده در میان است البته حضرت فاطمه سلام الله علیها نقش بی‌بدیلی بعد از پیغمبر خدا در تبیین کلمه حق دارد؛ حال این سوال مطرح می شود که کدام یک از ما به صورت خانوادگی پای تبیین کلمه حق ایستاده‌ایم؟


نوشته شده توسط:modirs - 690 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 28
برچسب ها:
دیدگاه ها