سنت حسنه اعتکاف فرصت خوبی برای معرفت‌افزایی است

دسته: ویژه شهرستانها
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۰ اسفند ۱۳۹۷


رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد از اعتکاف به‌عنوان پاسخگویی به دعوت فطرت برای تقویت معنویت یاد کرد و گفت: سنت حسنه اعتکاف فرصت خوبی برای معرفت‌افزایی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام محمدرضا رحمانی در جلسه برنامه ریزی مراسم معنوی در محل اداره تبلیغات اسلامی گناباد از اعتکاف به‌عنوان فرصتی برای فارغ‌شدن از غوغاهای بیرون یاد و اظهار کرد: اعتکاف فرصت مناسبی برای توجه به درون و اندیشیدن درباره فطرت، معنویت، خلقت و آخرت است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد، اعتکاف را در پرورش و سازندگی انسان به‌ویژه جوان‌ها بسیار مؤثر دانست و ابراز کرد: بسیاری از مسائل معنوی را می‌توان در اعتکاف تجربه کرد و بر اثر همین تجربه‌های ارزشمند است که می‌توان پس از حضور در این مراسم معنوی، تغییرات خوبی را در جوان‌ها مشاهده کرد.

رحمانی با اشاره به روحانیون و معنویت فراوان مراسم اعتکاف تصریح کرد: خوشبختانه علاوه بر حضور خوب و گسترده جوانان در مراسم اعتکاف، حالات معنوی خوبی از آن‌ها مشاهده می‌شود که فقط می‌توان به آن‌ها غبطه خورد.

این مسئول با تأکید بر لزوم برنامه‌ریزی و برگزاری باشکوه مراسم معنوی اعتکاف گفت: مراسم معنوی اعتکاف فرصت خوبی برای جوان‌ها است تا با پیداکردن و انس‌گرفتن با دوستان صالح و شایسته جدید، از اثرات این دوستی‌ها برای سازندگی روحی و معنوی خود در زندگی آینده بهره بگیرند.

حجت‌الاسلام رحمانی با اشاره به اهداف اعتکاف، گفت: انسان باید فرصتی داشته باشد تا از زندگی عادی فاصله بگیرد و اعتکاف این فرصت را برای انسان فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه زندگی باید همراه با تفکر باشد، افزود: همچنان که ماه رجب مقدمه ماه شعبان و رمضان است، اعتکاف ایجاد آمادگی برای یک تصمیم درست است.

رحمانی با اشاره به اینکه هدف از اعتکاف خلوت و عادت‌زدایی است، ابراز کرد: وقتی عزم کسی جزم شود عادت زدایی می‌کند و فرصتی برای تفکر فراهم می‌شود.

وی، غفلت از هدف اعتکاف را به‌عنوان آفت این فریضه معنوی برشمرد و گفت: باید با اندیشیدن به اهداف اعتکاف برسیم و قرآن را همراه با تدبر بخوانیم.

این مسئول با تاکید بر اینکه همراه اول معتکفین باید خدا باشد، گفت: مراقب باشیم اعتکاف از بستر خود خارج نشود، زیرا عبادت ها باید در چارچوب بندگی انجام شود.

وی با بیان اینکه اگر انسان می‌خواهد به جایی برسد باید در صراط مستقیم باشد، خطاب به مبلغان ابراز داشت: باید عبودیت و بندگی خدا را در بین معتکفین تقویت کنیم و تکالیف خدا را به نحو احسن انجام دهیم.


نوشته شده توسط:modirs - 690 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 30
برچسب ها:
دیدگاه ها