اعزام اولین گروه از روحانیون و طلاب گنابادی به مناطق سیل‌زده جنوب غربی کشور

دسته: ویژه شهرستانها
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۱ فروردین ۱۳۹۸


رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد گفت: اولین گروه از روحانیون مستقر و طلاب گنابادی با هدف خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان لرستان، عازم این مناطق شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام محمدرضا رحمانی گفت: سیل اخیر در برخی استان‌های کشور در کنار تمام مصیبت‌ها و بلایایی که به بار آورد، صحنه‌های زیبایی از همدلی و وفاق در میان ایرانیان را رقم زد و مردم سراسر کشور از اقصی نقاط ایران اسلامی کمک‌های مردمی خود را روانه این استان‌ها کردند.

وی افزود: برخی نیز ترجیح دادند با توجه به توان خود حضور فیزیکی در این مناطق را تجربه کنند و به مردم این استان‌ها از نزدیک کمک کنند، از هنرمندان گرفته تا نیروهای جهادی و گمنام همه و همه دست به دست هم دادند تا بار دیگر تابلوی زیبایی از همدلی و وفاق رقم بخورد.

حجت‌الاسلام رحمانی گفت: سیل کمک‌های مردمی نیز از همان روزهای آغازین، آغاز شد و تا امروز محموله‌های متعددی شامل بسته‌های غذایی و دارویی و پوشاک به این استان‌ها ارسال شده و روند خدمت رسانی و کمک‌رسانی نیز همچنان ادامه دارد.

وی اظهارداشت: در همین راستا ۴۰ نفر از روحانیون مستقر و طلاب گنابادی در قالب گروه جهادی با هدف خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان لرستان، عازم این مناطق شدند.

این مسئول با اشاره به این که در راستای جمع آوری کمک های مردمی این سازمان از هیچ تلاشی دریغ نکرده است، اظهار کرد: اداره تبلیغات اسلامی با همکاری هیئات مذهبی و کانون مداحان و روحانیون مستقر و طرح هجرت نسبت به جمع آوری کمک های مردمی در نقاط مختلف شهری و روستایی گناباد اقدام کرده است.

حسین امامی، مدیر حوزه علمیه امام رضا(ع) گناباد نیز در این باره، با بیان اینکه روحانیون علاوه بر حضور میدانی در مناطق سیل‌زده، در تریبون‌های عمومی نیز به تشویق مردم در کمک‌رسانی به سیل‌زدگان پرداخته، افزود: روحانیون در سراسر شهرستان گناباد کمک‌های مردمی را برای ارسال به مناطق سیل‌زده جمع‌آوری می‌کنند و مبلغان دینی با حضور جهادی خود در این مناطق ثابت کردند در عمل نیز همراه و همگام مردم خواهند بود.

امامی با بیان این که حضور جهادی مبلغان در کنار مردم سیل زده و کمک رسانی به آن‌ها بسیار ارزشمند و خداپسندانه است، تصریح کرد: مردم نیز از این حضور پرشور و مستمر روحانیون در کنار خود بسیار رضایت‌مند هستند و یکی از مصادیق جهاد و پیروی واقعی از رهبر، حضور و فعالیت در اردوهای جهادی است؛ زیرا گفتمان و تأکید همیشگی رهبری فعالیت جهادی و انقلابی است.

حجت‌الاسلام غفاریان؛ مسئول دفتر امام جمعه گناباد نیز اظهار کرد: امام جمعه گناباد مبلغ ۱۲ میلیون تومان به سیل زدگان کمک کرده که از این میزان کمک، ۸۰ میلیون ریال به صورت کمک‌های نقدی به حساب‌های مربوطه از جمله کمیته امداد امام خمینی (ره) واریز شد.

وی افزود: ۴۰ میلیون ریال هم اقلام ضروری و مورد نیاز سیل زدگان تهیه و به استانهایی که دچار خسارت شده بودند ارسال شد؛ نانوایی سیار ستاد عتبات عالیات گناباد نیز در مناطق سیل زده مستقر و با ظرفیت پخت ۳۰ تن آرد شروع به فعالیت خواهد کرد.


نوشته شده توسط:modirs - 747 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 30
برچسب ها:
دیدگاه ها