موقعیت شناسی و یاری دین خدا اولویت هیئت های مذهبی است

دسته: پیام ها , خبر یک
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۴ فروردین ۱۳۹۸


مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی تأکید کرد: کار حسینی به معنای کار به هنگام و به موقع و در زمان خود است لذا جریان ولایی اولویتش را درست تشخیص می دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام هادی صاحبقرانی در گردهمایی مسئولان هیئات مذهبی مشهد مقدس با اشاره به سبک زندگی امام حسین، امام سجاد و حضرت ابوالفضل علیهم السلام گفت: در بیان، گفتار، رفتار و سیره این بزرگواران یک مسأله تبلور ویژه ای داشت و آن این بود که هر کاری را انجام می دادند برای خدا بود به‌عنوان نمونه در زیارتنامه حضرت عباس علیه السلام می خوانیم « اَلسّلامُ عَلیک أیهَا الْعَبْدُ الصّالِحُ الْمُطِیعُ للّه وَلِرَسُولِهِ وَلأمِیرِالْمُؤمِنِینَ وَالْحَسَنِ وَالْحُسَینِ»، یعنی عبد صالحی که مطیع و بنده صالح خداست و هوای نفس را به خاطر خدا زیر پا می گذارد و در ادامه می فرماید مطیع پیامبر و امام.
وی افزود: باید اطاعت محض از خداوند و امام زمان را سرلوحه کار قرار دهیم و امروز ما این اطاعت محض را نیاز داریم.
حجت‌الاسلام صاحبقرانی با اشاره به اینکه جریان قیام سیدالشهداء علیه السلام یک هدف داشت و آن مقابله با کفر و توجه به توحید بود تصریح کرد: امام آدمی را به سر منزل مقصود می رساند و اولویت امام حسین علیه السلام در آن شرایط و موقعیت این بود که دین بماند البته در همان دوران افرادی بودند که اولویت ها را نفهمیدند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی تأکید کرد: کار حسینی به معنای کار به هنگام و به موقع و در زمان خود است لذا جریان ولایی اولویتش را درست تشخیص می دهد و اولویت ما ولایت است و ما پای کار ولایت تا آخرین لحظه جان دادن هستیم.
وی با اشاره به اینکه هر چیزی در این عالم نابود شدنی است به جز «وجه الله»، خاطر نشان کرد: اهل بیت علیهم السلام هم «وجه الله» هستند لذا اگر دل ما با اهل بیت پیوند بخورد باقی می‌شود و هر کس در هر جایگاه و لباس و موقعیتی که قرار می گیرد نباید خودش را گم کند و بدانیم جز نوکری اهل بیت علیهم السلام وظیفه ای نداریم و البته این لازمه اش آن است که به همدیگر کمک کنیم و سفارش به حق و صبر داشته باشیم.
حجت‌الاسلام صاحبقرانی، جریان هیئات مذهبی را مرکز تجمع عاشقان سیدالشهدا و اهل بیت علیهم السلام دانست و ادامه داد: هیئات مذهبی باید در وسط میدان قرار بگیرند و ما باید قدر بچه‌های حزب‌اللهی متدیّن انقلابی پای کار را بدانیم.
وی در ادامه با اشاره به جایگاه مسجد در فعالیت های مذهبی و فرهنگی گفت: اگر قرار است حرکت مردمی خودجوش اتفاق بیفتد بهترین بسترش مسجد است و اگر منیّت نباشد و نیتمان این باشد که دین خدا را یاری کنیم بدانیم خدا هم یاری مان می‌کند. 
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ابراز کرد: اجتماعاتی که امروز حول محور ولایت و اهل بیت اتفاق می‌افتد، خار چشم دشمنان اهل بیت علیهم السلام شده و وظیفه داریم در زمان غیبت حضرت ولی عصر (عج) بزرگترین اجتماع منتظران حضرت را رقم بزنیم و این به همت شماست که یک حرکت مردمی عاشقانه به نام اجتماع بزرگ منتظران ظهور را انجام دهید.
وی تاکید کرد: لحظه شناسی و موقعیت شناسی و یاری دین خدا اولویت بچه های هیاتی و انقلابی است و هیئتی های ما باید اولویت شناس باشند و امروز با توجه به سیل اخیر برای جمعی از هم وطنان و محبان اهل بیت علیهم السلام در برخی استان های کشور مشکل پیش آمده لذا مطمئن باشید اگر شما «ان تنصرالله» را در این جریان محقق کنید یاری خدا در زندگی شما محقق می‌شود و این جلسه را بنای خیر قرار بدهید و با محور ولایت، برای کمک به سیل زدگان بسیج شوید.
گفتنی است در پایان این جلسه هیئت های مذهبی مشهد مقدس در گلریزان کمک به هم وطنان سیل زده شرکت کردند.


نوشته شده توسط:modirs - 747 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 63
برچسب ها:
دیدگاه ها