۞ امام رضا عليه السلام :
هيچ يك از دوستانم مرا با شناخت حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود .

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر یک
  • 13 جولای 2021 - 12:43
  • 229 بازدید

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خرسان رضوی گفت: برنامه ریزی برای استفاده از ظرفیت تشکلهای مذهبی در ترویج عفاف و حجاب در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در این خصوص گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در برنامه‌ای مدون برای گسترش فرهنگ عفاف، که بعدها از آن به‌عنوان طرح ارتقای امنیت اجتماعی یاد شد، ۳۵۱ وظیفه و راهکار اجرایی را برای ۳۲ سازمان، نهاد و وزارتخانه و دستگاه حاکمیتی مقرر کرده است.

حجت‌الاسلام مرتضی همتی فر افزود: سازمان تبلیغات اسلامی نیز وظیفه تقویت نظام تبلیغ دینی را در دو عرصه سنتی و مدرن با هدف تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب، آسیب شناسی و مطالعه توسعه فرهنگ عفاف و حجاب در نظام تبلیغی دینی و ایجاد نوآوری در این زمینه و نیز تبیین و تبلیغ جاذبه‌ها و دافعه‌های برخی مسائل در مورد نحوه پوشش و حجاب و گسترش حیا و عفت در خانواده‌ها بر عهده دارد.

وی ادامه داد: تاکید بر اقدامات فرهنگی به‌ویژه با بهره‌گیری از توانمندی های رسانه‌ای و نیروی انسانی مبلغان، با هدف فرهنگسازی در زمینه توسعه فرهنگ عفاف و حجاب، تولید محصولات فرهنگی، هنری، سینمایی، نمایش، تجسمی، کتاب، رمان برای کودکان و بزرگسالان در زمینه فرهنگ عفاف و حجاب، نشان دادن اثرات منفی فرهنگ مبتذل و غیراخلاقی غرب در زندگی اجتماعی و فردی نوجوانان، برنامه‌ریزی برای استفاده از ظرفیت نهاد مسجد، هیاتها و تشکلهای مذهبی و هیاتهای اندیشه‌ ورزی نخبگان حوزوی و دانشگاهی در امر عفاف و حجاب و مقابله با بی‌عفتی از جمله وظایفی است که در این راه بر عهده تبلیغات اسلامی است.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خرسان رضوی با بیان اینکه بدحجابی و بی حجابی، براساس قانون جرم دانسته شده است، افزود: ‌بازداری و جلوگیری از این جرم نیز مانند سایر جرایم نیازمند پشتوانه های فرهنگی و زیرسازی های اجتماعی است. این اداره کل با در اختیار داشتن مبلغان توانمند و روحانیون کارآمد، در طرحهای هجرت و استقرار و ائمه جماعات مدارس یکی از مهمترین و اثرگذارترین دستگاهها در عرصه ترویج فرهنگ عفاف است.

حجت‌الاسلام همتی فر گفت: انسان فطرتا دارای حس حجاب، عفاف و پوشش است و این امر در فطرت انسان است که پوشیده باشد. یکی از نقاط تمایز انسان و حیوان موضوع پوشش است و هر کشوری در حوزه پوشش و حجاب برای خود در این رابطه تعاریفی دارد. در جمهوری اسلامی ایران، امام(ره) با رهبری دوراندیشانه خود اصرار داشتند که حجاب قانون شود. با توجه به هجمه دشمنان به انقلاب اگر این موضوع حجاب نبود وضعیت ما از خیلی از کشورهای منطقه بدتر بود.

وی با بیان اینکه بخشی از جامعه حجاب کامل را اختیار کردند و بخشی نیز به صورت ناقص باحجاب هستند، افزود: تمام حملات فرهنگی دشمن علیه حجاب است، با راه اندازی چهارشنبه‌های سفید و تبلیغات در فضای مجازی می‌خواهند تا جامعه را به سمت بی حجابی ببرند. باید روی حیطه تبلیغی و فلسفه حجاب بیشتر کار شود تا به نتایج بهتری دست یابیم.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی اظهار داشت: چاپ کتاب درسنامه عفاف، نظارت همگانی و عفاف گرایی، آموزش و تبلیغ و ترویج فرهنگ عفاف، برگزاری دوره آموزشی و تربیت مربی مهارت عفاف گرایی برای اقشار موثر همانند طلاب و روحانیون، دانشجویان، نیروهای علوم پزشکی، رابطان عفاف و حجاب ادارات و دانش آموزان مدارس و همچنین کارگاههای دانش آموزی عفاف چرا و چگونه، از جمله فعالیتهای ترویجی فرهنگ عفاف و حجاب این اداره کل است.

همتی فر گفت: برگزاری پاتوق‌های گفتگو با موضوع حجاب چرا؟ و پاسخ به چالش‌های ذهنی دختران در این خصوص، برگزاری نشست با تولیدکنندگان و طراحان پوشاک مد و لباس، نشست با فعالان عفاف و حجاب، تشکیل تشکل دختران فرهیخته و نخبه فرهنگی باعنوان “دختر پیشرو” از دیگر اقدامات فرهنگی در رابطه با عفاف و حجاب است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

Arabic AR English EN Persian FA