۞ امام رضا عليه السلام :
هيچ يك از دوستانم مرا با شناخت حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود .

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر یک
  • 30 سپتامبر 2021 - 9:43
  • 64 بازدید

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مشهد گفت: ۳۶ مبلغ نخبه در دهه میانی محرم و صفر به مساجد کم برخوردار شهری و روستایی این شهرستان اعزام شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبیلغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام علی کریم پور اظهار کرد: با همکاری اداره اوقاف و خیریه و پهنه های ستاد ساماندهی فرهنگی حاشیه شهر در دهه میانی محرم و صفر ۳۶ مبلغ نخبه به مساجد شهری و روستایی در مناطق کم برخوردار مشهد اعزام شدند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مشهد افزود: مبلغان اعزامی، ضمن بیان مباحث مربوط به امامت، بیان مطالبی در خصوص درس ها و عبرت های عاشورا، تبیین اهداف قیام امام حسین(ع)، مباحث روز جامعه، امر به معروف و نهی از منکر، اقامه نماز اول وقت و برپایی گفتمان های دینی نیز اقدام کردند.
حجت‌الاسلام کریم پور گفت: استفاده از ظرفیت های ایام تبلیغی مختلف از جمله ماه محرم و صفر فرصت مناسبی برای تربیت معنوی و مذهبی اقشار مختلف، خصوصاً جوانان و نهادینه کردن فرهنگ سبک زندگی اسلامی در جامعه است که باید همواره مورد توجه و تأکید نهادهای فرهنگی و تبلیغی و خصوصاً مبلغین اعزامی قرار داشته باشد.
وی به نقش بی بدیل قیام عاشورا در تبلیغ دین خدا پرداخت و اربعین حسینی(ع) را کد واژه حاکمیت و سیطره ی حق در گستره تاریخ نامید.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی مشهد در ادامه به نقش امید آفرینی در میان مردم اشاره کرد و افزود: وحدت و ایجاد امید درجامعه از مهمترین رسالت های ماست.
وی به مسائل ومشکلات فرهنگی پیش رو درجامعه پرداخت و اظهارداشت: مضرات ماهواره، پیشگیری از مصرف مواد مخدر سنتی و صنعتی، زکات، حمایت از مصرف کالای ایرانی، مساله عفاف و حجاب و نماز و امربه معروف و نهی از منکر و اقامه نماز جماعت و برگزاری گفتمان دینی چهره به چهره و تبلیغ ساخت خانه عالم در روستاها باید تبلیغ شود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

Arabic AR English EN Persian FA