۞ امام رضا عليه السلام :
هيچ يك از دوستانم مرا با شناخت حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود .

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار کوتاه
  • 10 اکتبر 2021 - 9:45
  • 40 بازدید
برگزاری بیش از ۹۰۰ جلسه روضه‌ محله همزمان با ماه صفر در گناباد
برگزاری بیش از ۹۰۰ جلسه روضه‌ محله همزمان با ماه صفر در گناباد

برگزاری بیش از ۹۰۰ جلسه روضه‌ محله همزمان با ماه صفر در گناباد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد از برگزاری بیش از ۹۰۰ جلسه روضه محله همزمان با ماه صفر در نقاط مختلف شهری و روستایی این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌ ی کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد با اعلام این خبر، گفت: به دلیل وجود ویروس کرونا طرح روضه‌ی کوچه و محله در گناباد برگزار شد که در جریان این طرح، به همت مردم دوستدار اهلبیت عصمت و طهارت و با همکاری ۲۷ روحانی مستقر و هجرت گناباد، بیش از ۹۰۰ جلسه روضه‌ی کوچه‌ای همزمان با دهه ماه صفر در نقاط مختلف شهری و روستای شهرستان برگزار شد.

وی با بیان اینکه روضه های خانگی(محلی) از جمله مظاهر دلدادگی مردم به اهل بیت پیامبر اسلام است، افزود: با توجه به حجم زیاد روضه‌های خانگی در ایام محرم و صفر و برای جلوگیری از هر گونه ایجاد بدعت در محتوای عاشورا و واقعه کربلا، نظارت و ساماندهی این محافل از سوی متولیان امورفرهنگی ضروری است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد در همین راستا، تصریح کرد: استفاده از منابع غنی در سخنرانی های خود و پرهیز از مطالب تردید آمیز برای کاهش اسیب های روضه های خانگی، به مبلغان خوداستقرار، مستقر و هجرت شهرستان توصیه شده است.

فاطمی اظهار داشت: احساسات مخاطبان باید توسط سخنرانان شناخته شده و در صحبت‌های خود موجب ناراحتی مخاطب نشوند و یک مبلغ باید قبل از رفتن به جلسه نسبت به موضوعی که می‌خواهد سخنرانی کند به صورت میدانی مطالعه داشته باشد و هنگامی که نسبت به موضوعی آگاهی ندارند از بیان آن خودداری کنند و در جامعه با بیان تردید آمیز شبهه ایجاد نکنند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

Arabic AR English EN Persian FA