۞ امام رضا عليه السلام :
هيچ يك از دوستانم مرا با شناخت حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود .

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر یک
  • 26 سپتامبر 2021 - 13:47
  • 87 بازدید

کارشناس ساماندهی تشکل های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: در ۲۰۷ نقطه سطح استان، مراسم های محوری با حضور عزاداران حسینی و هیئات مذهبی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار می شود.
هادی شادکام کارشناس ساماندهی تشکل های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به برنامه های روز اربعین حسینی در سطح استان اظهار کرد: اربعین نماد اجتماع و اتحاد مردم حول محور امام است و در حقیقت اربعین یک مراسم فرا ملی و فرا قومی و مذهبی است که همه دلدادگان و عاشقان به آزادگی و مقاومت و عدالت و ظلم ستیزی در آن حضور دارند.
وی با اشاره به اینکه بهترین روش در برگزاری مراسم های مذهبی و خدمت‌ رسانی، مردمی بودن این برنامه هاست افزود: در ۲۰۷ نقطه سطح استان، مراسم های محوری با حضور عزاداران حسینی و هیئات مذهبی برگزار می شود که در این مراسم ها ضمن قرائت زیارت اربعین، سبک زندگی تمدن ساز سید و سالار شهیدان نیز برای عموم عزاداران تبیین می شود.
کارشناس تشکل های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: پویش «نذر خون» از دیگر برنامه‌های اربعین حسینی در سطح استان که با مشارکت هیئات مذهبی و اداره کل انتقال خون در ۱۰ شهرستان که زیر ساخت این برنامه وجود دارد انجام می شود.
وی خاطر نشان کرد: برگزاری پیاده روی های مردمی در روز اربعین حسینی در سطح استان و برپایی ۳۹۰ ایستگاه سلامت در طی این مسیرها از دیگر برنامه هایی است که به همت هیئات مذهبی و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار می شود.
شادکام با اشاره به فعالیت ها و خدمات اجتماعی که هیئات مذهبی و کانون های فرهنگی تبلیغی و گروه های جهادی در این ایام با تأسّی به فرهنگ مکتب حسینی علیه السلام انجام می دهند افزود: توجه به موضوع سلامت و کمک به کادر درمان، تهیه دستگاه ها و کپسول های اکسیژن و تب سنج، تهیه و توزیع آبمیوه های طبیعی و مواد غذایی ویژه بیماران کرونایی، ایجاد گروه های پرستاری از بین اعضای هیاتهای مذهبی که پرستار هستند جهت تزریقات و رسیدگی به بیماران کرونایی و ذبح گوسفند و توزیع گوشت بین نیازمندان و بیماران کرونایی از دیگر برنامه هایی است که توسط هیئات مذهبی و فعالان فرهنگی در سطح استان خراسان رضوی در حال انجام می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

Arabic AR English EN Persian FA