۞ امام رضا عليه السلام :
هيچ يك از دوستانم مرا با شناخت حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود .

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر یک
  • 24 جولای 2021 - 23:35
  • 239 بازدید

کارشناس ساماندهی تشکل های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: همزمان با دهه امامت و ولایت، نخستین جشنواره فرهنگی اَبرار با محوریت سوره مبارکه انسان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، هادی شادکام کارشناس ساماندهی تشکل های دینی این اداره کل با تبریک فرا رسیدن دهه امامت و ولایت گفت: این ایام در تاریخ اسلام وقایع و اتفاقات بی نظیری بر محور امیرالمومنین امام علی علیه السلام رخ داده که قله آنها عید سعید غدیر خم است و مناسبتهای فراوان دیگری نیز وجود دارد که کمتر مورد توجه قرار می گیرد که از جمله آن مناسبت های مهم و درس آموز، نزول سوره مبارکه انسان است که در شان اهل بیت علیهم السلام در ۲۵ ذی الحجه نازل شده و می توان با عمل به معارف و مفاهیم این سوره، شاهد پیوندی عمیق بین قرآن و عترت باشیم.
وی ادامه داد: در همین راستا “جشنواره فرهنگی اَبرار” ویژه هیئات مذهبی، مداحان و شاعران آیینی، قاریان قرآن، کانون های فرهنگی تبلیغی و مبلّغان برادر و خواهر استان خراسان رضوی در شش محور طراحی و برگزار می‌شود.

شادکام افزود: بخش اول که عموم مردم و مشتاقان مکتب اهل بیت علیهم السلام می توانند در آن شرکت کنند، مسابقه تفسیر سوره انسان می باشد که سوالات آن براساس تفسیر نور حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای قرائتی طراحی شده و علاقه مندان می توانند جهت شرکت در مسابقه و پاسخ به سوالات، به کانال جشنواره اَبرار به آدرس@Abrar1400 در شبکه‌های اجتماعی بیرق و یا ایتا مراجعه نمایند.
وی ادامه داد: بخش دوم این جشنواره، قرائت قرآن می باشد که قاریان قرآن می توانند با ضبط تصویری تلاوت خودشان، آیاتی از سوره انسان را حداکثر تا ۲ دقیقه تلاوت و در فضای مجازی با هشتک های #ابرار،#عیدغدیر #انسان نشر دهند. کارشناس تشکل های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به محور سوم گفت: شعر بخش سوم این جشنواره است که شاعران باید اشعار خود را متناسب با داستان اهل بیت علیهم السلام در سوره انسان یا موضوعاتی همچون اخلاص، ایثار، خانواده، انفاق و مواسات بسرایند و با هشتک‌های #ابرار، #خانواده، #انسان، #عیدغدیر در فضای مجازی منتشر کنند.
هادی شادکام اظهار کرد: بخش چهارم ویژه ستایشگران اهل بیت علیهم السلام است که مداحان می توانند با اجرای قطعه های تصویری حداکثر تا ۲ دقیقه در مدح اهل بیت علیهم السلام و انتشار در فضای مجازی با هشتک های ابرار، #خانواده، #عید_غدیر در این جشنواره شرکت کنند.

وی با اشاره به شرایط شرکت مبلّغان برادر و خواهر گفت: مبلّغان و مبلّغات نیز می توانند برای شرکت در بخش پنجم این جشنواره، حداکثر تا ۲ دقیقه با محوریت سوره انسان پیرامون یکی از موضوعات “مقام خانواده، مواسات و یا ایثار” از صحبت های خود فیلم گرفته و با هشتک های#ابرار، #خانواده، #عیدغدیر در فضای مجازی منتشر کنند. شادکام بخش ششم را ویژه هیئت های مذهبی و کانون های فرهنگی تبلیغی استان ذکر کرد و افزود: علاقه مندان می توانند تصاویر پویش هر هیئت یک قربانی، فعالیتهای مواسات در دهه امامت و ولایت، اطعام روز عید غدیر خم و جشن های خیابانی را با هشتک های#هرهیئتیکقربانی، #مواسات، #اطعامعیدغدیر، #جشن در فضای مجازی منتشر کنند.
کارشناس ساماندهی تشکل های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی تاکید کرد: شرکت کنندگان تا ۱۴ مردادماه سال جاری مصادف با ۲۵ ذی الحجه سالروز نزول سوره انسان می توانند آثار خود را علاوه بر انتشار در فضای مجازی با هشتک های ذکر شده در هر بخش، به شماره ۰۹۰۲۶۱۰۱۷۱۱ در شبکه های اجتماعی ایتا و یا بیرق بهمراه نام و نام خانوادگی، شهرستان و شماره همراه خود ارسال نمایند.
وی افزود: به آثار برتر این جشنواره هدایای نقدی تقدیم خواهد شد و شرکت کنندگان می توانند از طریق آدرس https://beyraghmessenger.ir نرم افزار بیرق را نصب و در این جشنواره شرکت کنند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

Arabic AR English EN Persian FA