۞ امام رضا عليه السلام :
هيچ يك از دوستانم مرا با شناخت حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود .

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر یک
  • 05 اکتبر 2021 - 20:05
  • 52 بازدید

کارشناس تشکّل های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: قرائت زیارت از بعید حضرت رسول(ص)، همزمان با سالروز رحلت حضرت محمد(ص) و امام حسن مجتبی(ع) در ۹۱۴هیئت مذهبی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، هادی شادکام کارشناس ساماندهی تشکّل های دینی این اداره کل با اشاره به مضامین زیارت از بعید پیامبر (ص) و فضیلت و مفاهیم زیارت گفت: همزمان با برپایی آئین‌های عزاداری ۲۸ ماه صفر، مراسم معنوی زیارت از بعید پیامبر اکرم صلی الله عیله و آله و سلّم در ۹۱۴ هیئت مذهبی این استان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار شد.
وی افزود: در ایام پایانی ماه صفر که ایام حزن و اندوه خاندان پیامبراکرم (ص) است، اعمالی سفارش شده که یکی از آن‌ها قرائت زیارت پیامبر اکرم (ص) در بیست و هشتم این ماه در سالروز وفات آن حضرت است.
شادکام تأکید کرد: زیارت، برقراری ارتباط درونی با حجت های الهی و فراهم کردن اتصال معنوی و قلبی با اولیای خداوند است و در حقیقت زیارت، بیعت مستمر و همیشگی با ائمه معصومین و تبعیت خالصانه از خاندان وحی است.
وی زیارت را، دانشگاه انسان سازی و معنویت و مکتب خودسازی و معرفت دانست و افزود: زیارت، فرصت طلایی طهارت و پاکی اخلاق و موعد توبه و پاکسازی درون است و دارای حکمت و فلسفه های متعددی است که در همین راستا توجه به زیارت حضوری و همچنین زیارت از بعید مورد سفارش در آموزه های دینی قرار گرفته است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

Arabic AR English EN Persian FA