۞ امام رضا عليه السلام :
هيچ يك از دوستانم مرا با شناخت حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود .

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر یک
  • 13 سپتامبر 2021 - 9:07
  • 59 بازدید
حدود هزار امام جماعت خراسانی در طرح ملی مهرواره اوج شرکت کردند

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: در سه هفته گذشته ۹۶۸ نفر از امامان جماعت این استان در طرح ملی “مهرواره اوج”، که به منظور شناسایی و ارائه راهکار عملی حل مشکلات و مسائل محلات برگزار می‌شود، نام‌نویسی کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ، حجت الاسلام هادی صاحبقرانی در نشست خبری مهر واره اوج گفت : اجرای این طرح از ۳۰ مردادماه و روز جهانی مسجد آغاز شده است که تا ۲۳ آبان، سالروز ولادت امام حسن عسکری(ع) ادامه دارد.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری ۲۰ مردادماه فرمودند نهضت احسان عمومی و مواسات باید ادامه پیدا کند و مجددا اوج بگیرد و مساجد باید مرکز این کار باشند. با توجه به اینکه امامت تعدادی از مساجد در قالب طرح امام روستا و امام محله در اختیار سازمان تبلیغات اسلامی است بر آن شدیم تا این نهضت را اجرایی کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی اظهار داشت: برنامه ریزی ما این بود که بتوانیم با استفاده از ظرفیتها چهار ویژگی که در فرمان مقام معظم رهبری بود را اجرایی کنیم. این ویژگی ها شناخت دقیق مساله و جوانب آن، شناخت دقیق نقاط روشن و ظرفیت‌های قابل اتکا در محلات، یافتن راه حل عملی و دقیق در حل مساله و جهت گیری صحیح در حل مسائل است که در فرایند طراحی “مهرواره اوج” سعی شده تا این چهار ویژگی مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام صاحبقرانی گفت: امیدواریم با این طرح یک حرکت در امر خدمت رسانی با محوریت مساجد که مورد مطالبه رهبر معظم انقلاب است در فضای استان شکل گیرد.

وی با بیان اینکه جامعه اولیه هدف این طرح امامان مساجد هستند، افزود: در این طرح بنا بر شناسایی و بررسی مسائل و ظرفیت های هر محله و حل آنها توسط خود مردم است و نهادهای دولتی نیز به عنوان تسهیلگران و حامیان مردم، اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: نکته اساسی و مهم این است که اعضای محله به عنوان کنشگران باید بار عمده را به دوش بکشند و در این طرح مساله شناسی دقیق‌تر و روی حل مساله بیشتر تمرکز می‌شود. هدف به میدان آوردن توان مردم برای خدمت رسانی است تا از ظرفیت محلات استفاده و مشکلات حل شود.

حجت الاسلام صاحبقرانی افزود: این کار یک حرکت تحولی در حوزه مدیریت و حکمرانی مساجد در امر حل مسائل مردم و پیوند مسجد و جامعه است.

پنج هزار و ۸۹۲ مسجد در استان خراسان رضوی است. از این تعداد هزار و ۱۴ مسجد در شهر مشهد فعال است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

Arabic AR English EN Persian FA