۞ امام رضا عليه السلام :
هيچ يك از دوستانم مرا با شناخت حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود .

موقعیت شما : صفحه اصلی » دسته بندی نشده
  • 03 دسامبر 2019 - 11:01
  • 413 بازدید
دوره آموزشی توانمندسازی ائمه جماعات با موضوع شیوه‌های دعوت به نماز در گناباد برگزار شد
دوره آموزشی توانمندسازی ائمه جماعات با موضوع شیوه‌های دعوت به نماز در گناباد برگزار شد

دوره آموزشی توانمندسازی ائمه جماعات با موضوع شیوه‌های دعوت به نماز در گناباد برگزار شد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد از برگزاری دوره آموزش تخصصی ویژه ائمه‌جماعات خبر داد و گفت: برگزاری اینگونه دوره‌ها تخصصی از جمله راهکارهای توسعه و ترویج فرهنگ نماز است. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام محمدرضا رحمانی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد، با اشاره به برگزاری دوره آموزش تخصصی ویژه […]

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد از برگزاری دوره آموزش تخصصی ویژه ائمه‌جماعات خبر داد و گفت: برگزاری اینگونه دوره‌ها تخصصی از جمله راهکارهای توسعه و ترویج فرهنگ نماز است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام محمدرضا رحمانی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد، با اشاره به برگزاری دوره آموزش تخصصی ویژه توانمندسازی ائمه‌جماعات با موضوع شیوه‌های دعوت به نماز شهرستان، گفت: این دوره با هدف مهارت‌افزایی امامان جماعت در شیوه‌های دعوت به نماز و توانمندسازی در پاسخ به پرسش‌ها و شبهات روز نوجوانان و جوانان و خانواده‌ها و گفتمان‎سازی و تبیین درست معارف دینی برگزار شد.

وی نیز بیان کرد: آموزش شیوه‌های جدید دعوت به نماز برای نوجوانان از موضوعات این دوره است تا مبلغان به شیوه تخصصی‌تر و فعال‌تر در مدارس ورود پیدا کنند.

حجت‌الاسلام سید عبدالکریم حسینی استاد اعزامی از ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی، در این دوره با اشاره به اهمیت شناخت مخاطبین در امور دینی، گفت: شناخت مخاطب به ما کمک می‌کند تا بر اساس نیازها، علایق و خواسته‌های فراگیران به آموزش اصول دینی پرداخته و این شناخت باعث ایجاد نگرش‌های مثبت و پویا همچنین تقویت انگیزه و برقراری ارتباط مؤثر با دانش‌آموزان می‌شود.

وی افزود: با توجه به هجمه‌های غیراخلاقی که امروز جامعه نوجوان و جوان را تهدید می‌کند، روی آوردن جوانان به سمت و سوی نماز می تواند آنها را از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی دور کند.

حسینی، گفت: با توجه به درک و فهم مخاطبان باید از شیوه‌های متفاوتی برای آموزش اصول دینی استفاده کرد تا با ایجاد شرایط مناسب و مساعد به نتیجه مورد نظر دست یافت.

گفتنی است، حجت‎الاسلام حسینی در ادامه به بیان راهکارهای و اموری که می‌تواند در ایجاد حضور قلب در نماز مؤثر باشد پرداخت.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

Arabic AR English EN Persian FA