۞ امام رضا عليه السلام :
هيچ يك از دوستانم مرا با شناخت حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود .

موقعیت شما : صفحه اصلی » دسته بندی نشده
  • 28 جولای 2021 - 8:52
  • 168 بازدید
ذبح  ۱۰۰ راس دام و توزیع گوشت قربانی بین نیازمندان مشهد مقدس
ذبح  ۱۰۰ راس دام و توزیع گوشت قربانی بین نیازمندان مشهد مقدس

ذبح ۱۰۰ راس دام و توزیع گوشت قربانی بین نیازمندان مشهد مقدس

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مشهد از ذبح بیش از ۱۰۰ راس دام نذر قربانی با همت روحانیون مستقر و خیران و توزیع بین نیازمندان و نماز گزاران این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام علی کریم پور ضمن تبریک دهه ولایت اظهار کرد: با همت روحانیون مستقر و خیران با دریافت کمک‌های نقدی و غیر نقدی نمازگزاران و خیران، بیش از ۱۰۰ رأس دام گوسفند را در قالب نذر قربانی ذبح و بین نمازگزاران و نیازمندان شهرستان توزیع کردند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مشهد افزود: خداوند قربانی کردن در این روز را سنت قرارداد و به مردم یاد داد که در قربانی حقی برای فقیران است، بدانید که محبوب‌ترین کارها نزد خدا سیر کردن گرسنه یا پرداختن بدهی یا برطرف کردن گرفتاری او است.
حجت‌الاسلام کریم پور اهمیت عید قربان را خاطر نشان کرد و گفت: اصل قربانی کردن در راه رضای خداوند از شعائر الهی است و نشانه سپاسگزاری مؤمنان در برابر نعمت های پروردگار متعال است.
وی اعیاد سعید قربان و غدیر را اعیاد تهذیب نفس، تقرب به حضرت باری تعالی دانست و خاطر نشان کرد: نیکی و خدمت به هم‌ نوعان در این ایام مصفا شدن قلوب و تقرب به پروردگار را در پی خواهد داشت.
وی افزود: این عید فرصتی بزرگ در راستای ترویج فرهنگ کمک به مستمندان و همنوعان به‌عنوان یک سنت دینی و یک وظیفه اخلاقی است که در این روزهای کرونایی و با توجه به وضعیت اقتصادی بیش از پیش مورد تاکید قرار گرفته است.
وی با تاکید بر اهمیت فریضه کمک به مستمندان به‌عنوان یک وظیفه عمومی و اجتماعی، تاکید کرد: در این روزها همه مردم و خیران به انواع مختلف به فکر کمک به آسیب‌ دیدگان و مستمندان هستند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

Arabic AR English EN Persian FA