۞ امام رضا عليه السلام :
هيچ يك از دوستانم مرا با شناخت حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود .

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار کوتاه
  • 24 جولای 2021 - 9:13
  • 194 بازدید
ساده‌ترین راه غدیرشناسی پیاده‌کردن، فهماندن و مطالعه کردن خطبه غدیر است
ساده‌ترین راه غدیرشناسی پیاده‌کردن، فهماندن و مطالعه کردن خطبه غدیر است

ساده‌ترین راه غدیرشناسی پیاده‌کردن، فهماندن و مطالعه کردن خطبه غدیر است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد، گفت: ساده‌ترین راه غدیرشناسی پیاده‌کردن، فهماندن، خواندن و مطالعه کردن خطبه غدیر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی، همزمان با دهه امامت و ولایت طی سخنانی در مسجد روستای دلوئی، گفت: تمام گرفتاری بشر امروز به علت فاصله‌گرفتن از ولایت است و گروه‌های اسلام‌گرایان تندرو و سلفی که به نام خداپرستی، دین و معادباوری جنایات علیه مردم مظلوم انجام می‌دهند ناشی از دوری از ولایت است.

وی اظهارکرد: بنابر روایات اسلام بر پنج پایه نماز، روزه، حج، زکات و ولایت بنا شده‌است اما در اسلام به اندازه‌ای که تاکید بر ولایت شده بر هیچ چیزی تاکید نشده‌است.

فاطمی عید غدیرخم را عید ولایت و امامت تمامی اهل‌بیت (ع) برشمرد و تصریح‌کرد: پیامبر گرامی اسلام در خطبه‌غدیر با با بیان‌ها و الفاظ مختلف بحث امامت و ولایت نه تنها امیر المومنین بلکه همه اهل‌بیت را بیان و برای امام حسن(ع) و امام حسین(ع) و ۹ تن از نسل امام حسین(ع) از مردم بیعت گرفت.

وی با اشاره به مغفول واقع‌شدن اصل واقعه‌غدیر در بین مسلمانان، اذعان‌کرد: ساده‌ترین، نزدیک‌ترین و مقبول مانده‌ترین راه غدیرشناسی پیاده‌کردن، فهماندن، خواندن و مطالعه کردن خطبه غدیر است و با مطالعه خطبه غدیر تمامی شائبه‌های امامت و ولایت از بین می‌رود.

این روحانی وجه اشتراک اهل سنت و تشیع را محبت اهل‌بیت(ع) برشمرد و افزود: محبت اهل‌بیت یکی از اجزای دینی اسلام است و هر کسی این محبت را نپذیرد و بغض اهل‌بیت داشته‌باشد، سنی و شیعه قائل به کافربودن این شخص هستند لذا باید مسلمانان شیعی و سنی با تکیه بر اصل محبت اهل‌بیت (ع) در کنار یکدیگر تجمع کنند و در مجالس شادی و عزای اهل بیت(ع) باید مجلس مشترک شیعی و سنی برگزار شود.

حجت‌الاسلام فاطمی، ادامه‌ داد: نقطه مقابل این تفکر؛ گروه‌های سلفی‌گیری، وهابیت و تکفیریون قرار دارند که هیچگونه اعتقادی به محبت و ارادت به اهل‌بیت ندارند و به اهل‌بیت هتک‌حرمت و فحاشی نیز می‌کنند لذا این گونه افراد باید از جامعه‌اسلامی طرد شوند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

Arabic AR English EN Persian FA