۞ امام رضا عليه السلام :
هيچ يك از دوستانم مرا با شناخت حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود .

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر یک
  • 02 ژوئن 2021 - 13:27
  • 80 بازدید

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در سفر به شهرستان کاشمر، از فعالیت فرهنگی و تبلیغی، ۴۲۰ روحانی مستقر در نقاط روستایی این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام هادی صاحبقرانی گلستانی در سفر به شهرستان کاشمر با هدف بررسی روند فعالیت های فرهنگی و تبلیغی در سطح این شهرستان از روحانیون مستقر روستاهای عشرت آباد، قوژد، زنده جان و امام محله مستقر در شهر بازدید کرد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در این بازدیدها به روحانیون مستقر خاطرنشان کرد: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه، روحانیون مستقر، مساجد و مراکز مذهبی نقشی کلیدی دارند، لذا باید از ظرفیت‌های این حوزه به بهترین نحو استفاده شود.

صاحبقرانی افزود: برای کم کردن آسیب‌های اجتماعی علما و به‌ویژه روحانیون مستقر، باید در دسترس مردم بوده و پاسخگوی مسائل شرعی و حل اختلافات خانوادگی آنان باشند.

وی توجه به روستاهایی که دارای آسیب اجتماعی هستند را امری ضروری و اولویت سازمان دانست و افزود: سازمان از طریق پایگاه بسیج، مردم، دهیاری و شورای اسلامی مباحث و آسیب‌های اجتماعی روستا را رصد می‌کند و در همین راستا، طرح محله محور یا امام محور که یک طرح ملی است، در حال اجراست.

این مقام مسئول حضور فعال روحانیون مستقر در مواقع بحرانی را نمونه بارز تبلیغ اجتماعی و مشارکت همه جانبه این قشر دینی برشمرد و افزود: ورود به خدمات اجتماعی از توصیه‌های مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) به روحانیون است که در بحث کرونا و مشارکت طلاب و فعالان فرهنگی و تبلیغی این همدلی و مردمی بودن به نحو شایسته ای عملی شد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه ویژه به ظرفیت‌های فضای مجازی، گفت: با گسترش فعالیت‌های تبلیغی در بستر فضای مجازی، روحانیون مستقر نیز باید با حضور فعال و مؤثر خود این فضا را به حال خود رها نکنند و هم اکنون که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ هستیم، از این حوزه جهت حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای استفاده شود.

گفتنی است مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در سفر یک روزه به کاشمر، از فعالیت های فرهنگی و تبلیغی تعدای از روحانیون مستقر در نقاط روستایی این شهرستان بازدید کرد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

Arabic AR English EN Persian FA