۞ امام رضا عليه السلام :
هيچ يك از دوستانم مرا با شناخت حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود .

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر یک
  • 02 ژوئن 2021 - 13:09
  • 74 بازدید

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در سفر به شهرستان کاشمر از فعالیت فرهنگی و تبلیغی ۷۳ امام محله در سرتاسر این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام هادی صاحبقرانی گلستانی در حاشیه بازدید از فعالیت های فرهنگی و تبلیغی حجت‌الاسلام شجاعی امام محله شهرستان کاشمر گفت: امام محله فردی است که غیر از اداره مسجد، فعال کردن آداب اسلامی و مناسک در مسجد، دغدغه او تمام مردم محله و توجه ویژه به مسائل آنها اعم از اشتغال، تحصیل، بهداشت و سلامت، خانواده، سبک زندگی، مباحث اخلاقی، معنوی، ارتقای روحی و غیره است و به صورت فعال وارد میدان می‌شود.

حجت‌الاسلام صاحبقرانی افزود: امام محله تمام افراد مهم، افراد کمک‌رسان، نقاط ضعف و قوت، ظرفیت‌ها و غیره را در محله شناسایی می‌کند و امام محله می‌تواند به یک طرح جامع برای تحول فرهنگی و حل مسائل همان محله به کمک مردم دست پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: امام محله اولویت‌های محل را مشخص می‌کند و با کمک خود مردم در مسیر رفع آنها اقدام می‌کند که توسعه این مسیر به جامعه پردازی ختم می‌شود.

حجت‌الاسلام صاحبقرانی با تاکید بر اینکه امامان محله بایستی ارتباط تنگاتنگی با معتمدین، ریش سفیدان و خیرین محله خود داشته باشند تصریح کرد: مهمترین اولویت کاری یک امام محله بایستی رفع آسیب اجتماعی محله خود و همچنین در این شرایط سخت اقتصادی، حل مشکل معیشتی مردم نیازمند بواسطه خیرین محلی باشد.

وی در پایان گفت: در این طرح، روحانی به وسیله خود مردم مسائل مردم را در محله حل می‌کند و کارهای موفقی در این زمینه انجام شده است که ان شالله در آینده با تجربه نگاری بین امامان محله سطح کشور این طرح به موفقیت های بیشتری دست خواهد یافت.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

Arabic AR English EN Persian FA