۞ امام رضا عليه السلام :
هيچ يك از دوستانم مرا با شناخت حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود .

موقعیت شما : صفحه اصلی » دسته بندی نشده
  • 23 سپتامبر 2021 - 8:12
  • 79 بازدید
مراسم بزرگداشت مقام سبط النبی در شهرستان تایباد برگزار شد
مراسم بزرگداشت مقام سبط النبی در شهرستان تایباد برگزار شد

مراسم بزرگداشت مقام سبط النبی در شهرستان تایباد برگزار شد

مراسم بزرگداشت مقام سبط النبی حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تایباد با حضور فرهیختگان سنی و شیعه در شهرستان تایباد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام علی اصغر علی پور رئیس اداره تبلیغات اسلامی تایباد گفت: مراسم بزرگداشت مقام سبط النبی حضرت اباعبدالله […]

مراسم بزرگداشت مقام سبط النبی حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تایباد با حضور فرهیختگان سنی و شیعه در شهرستان تایباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام علی اصغر علی پور رئیس اداره تبلیغات اسلامی تایباد گفت: مراسم بزرگداشت مقام سبط النبی حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تایباد با حضور مدیرکل فرق و ادیان سازمان تبلیغات اسلامی کل کشور، معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی، مسئول فرق و ادیان استان و مسئول امور ادارات و نمایندگی های تبلیغات اسلامی استان، ائمه جمعه تشیع و تسنن شهرستان، ائمه جماعات، علما و فرهیختگان شیعه و سنی در مزار مولانا زین الدین ابوبکر تایبادی برگزار شد.

مولوی بهزاد فقهی، استاد حوزه علمیه مولانا ابوبکر تایبادی در این همایش گفت: اهل سنت و جماعت نه تنها پس از انقلاب، بلکه همیشه نسبت به اهل بیت علیه السلام ارادت داشته اند.

مولوی بهزاد فقهی اظهار داشت: منطقه ما از لحاظ اجتماعی منطقه ای ویژه است، چه از نظر تلفیقی بودن جامعه و چه مرزی بودن که می تواند توطئه های مستکبرین علیه نظام ما بهمراه داشته باشد، اما دشمنان بدانند تا این همدلی در بین ماست، به نیت شوم خود نخواهند رسید.

وی با تقدیر‌ از نهادهای امنیتی کشور گفت: بخشی از امنیت با زحمات این عزیزان فراهم می‌شود و بخش دیگر توسط منابر برقرار می‌شود، امنیت امروز ایران اسلامی مدیون نهادهای امنیتی و نهادهای فرهنگی و منابر است.

مولوی فقهی با بیان اینکه اهل سنت در تمام تاریخ به امام حسین (ع) عشق می ورزیدند، گفت: طریق ابراز احساسات ما نسبت به اهل بیت رسول (ص) متفاوت است و این نشان از وسعت دین است، افتخار ما این است که بیشترین اسم در منطقه ما اسامی اهل بیت (ع) است.

وی گفت: دین از دست دو گروه در حال نابود شدن است، شیعی و سنی خام هر دو به دین ضربه زدند، باید بدانیم که اصحاب و اهل بیت هیچ کدام به یک گروه منتسب نیست و متعلق به کلیت اسلام است.

فقهی تاکید کرد: هیچ‌کشوری در دنیای اسلام نمی تواند دم از جمهوریت و اسلامیت بزند، حتی آل سعود اذعان دارند که ما شاهنشاهی هستیم و نه جمهوریت و نه اسلامیت در ما وجود دارد و نماینده اسلام هستیم، هرکس در مسیر اسلام حرکت کرد، باید شجاعت داشته باشیم بدون نگاه به قومیت ها، درگام دوم انقلاب به دنبال تمدن سازی باشیم.

حجت‌الاسلام محمدتقی سیفایی مدیرکل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی در جمع نخبگان شهرستان تایباد گفت: دشمنان دین خداوند ابراز ارادتهای هر فرقه نسبت به اهل بیت(ع) را بهانه ای برای تفرقه دارند و چنین جلساتی برای زدودن این جهل از بین مردم است.

وی افزود: دشمنان ما در برخی مناطق چنان ترویج دادند که فقط شیعیان محبت اهل بیت(ع) دارند، ما نمی توانیم بگوییم دشمن، دشمنی کند، بلکه باید ما هم تلاش بیشتری کنیم با چنین جلساتی که می تواند نقشه دشمن را نقش بر آب کند.

وی تاکید کرد: بازخوانی قیام سیدالشهدا مراسم بزرگداشت ساده نیست،زمانی که پیامبر اسلام(ص) در مکه تشریف داشتند، مکه بر اساس قومیت و جایگاه اجتماعی اداره می شد، در مدینه پیامبر اسلام (ص) قومیت و جایگاه را حذف کرد، در این سازمان بلال و سلمان دارای جایگاه می‌شود که نه ثروت دارند نه قریشی هستند.

وی در توصیف قیام امام حسین(ع) گفت: دلیل قیام سید الشهدا(ع) بازتولید ارزشهای پیش از اسلام اوج گرفته است، بنابراین قیام ایشان قیام احیای روح اسلام بود و الا ظاهر اسلام که بود، یعنی نظام اسلامی مدینه در حال از بین رفتن بود و نظام پیش از اسلام مکه به اسم اسلام در حال رسوخ بود.

وی ادامه داد: امروز باید قیام حسین بن علی (ع) بازخوانی شود و در امتداد آن باید تلاش کنیم تا از کف جامعه شایستگان انتخاب شوند و بر صدر بنشینند، ما نظام مکی یا نظام اوس و خزرجی نداریم، قیام ملت ایران در سال ۵۷ قیامی در همین مسیر و بازگشت به حاکمیت مدینه بود، اما شیطان درون ما تلاش می‌کند تا به اسم نظام اسلامی چیزهایی انجام دهد تا اسلام مدینه خدشه دار شود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

Arabic AR English EN Persian FA