۞ امام رضا عليه السلام :
هيچ يك از دوستانم مرا با شناخت حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود .

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر یک
  • 10 ژوئن 2021 - 13:04
  • 57 بازدید

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در گردهمایی بانوان تمدن ساز مشهد مقدس گفت: مشارکت حداکثری مسئله اول انقلاب اسلامی و مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد قمی در گردهمایی بانوان تمدن ساز که در مشهد مقدس برگزار شد، افزود: در این کشور شبیه یک خانواده هستیم، همان‌گونه که در یک خانواده کوچک، خانم خانه نقش محوری را عهده‌دار است، در فضای ملی هم اگر چنین نقشی را از بانوان توقع داشته باشیم، توقع ناروا، عجیب و نامربوطی نیست و کاملاً به‌جاست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به رهنمود مقام معظم رهبری در خصوص تواصی اشاره و بیان کرد: تواصی عملی متقابل و طرفینی است. ترجمه ساده ” تواصی” به این معنا است که افراد پشتیبان هم باشند. توصیه به انجام عمل خیر و حق، توصیه به صبر و استقامت، نیز از دیگر مفاهیم این موضوع است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بابیان اینکه در تواصی باید سراغ مردم برویم افزود: اینکه مردم مراقب هم بوده و هوای همدیگر را داشته باشند، و یکدیگر را دعوت به خیر کنند از مصادیق تواصی است. چنانکه رهبر معظم انقلاب هم فرمودند بروید مردم را به شرکت در انتخابات دعوت کنید، این کار مصداق بارز تواصی است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قمی ادامه داد: به تعبیر مقام معظم رهبری، زنجیره تواصی قطع نمی‌شود و امتداد پیدا می‌کند در این راه ما به یک روح جمعی و حلقه مراقبتی نیاز داریم. امروز نیز دعوت به شرکت در انتخابات، دعوت به خوبی‌هایی است که به نفع جامعه و مردم است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اظهار کرد: اگر هر نفر بتواند چند نفر از کسانی که تصمیم ندارند در انتخابات شرکت کنند را مجاب به شرکت در این امر مهم کند انقلاب بیمه می‌شود.

وی ادامه داد: اینکه بتوانیم تعداد افراد بیشتری را از عدم شرکت، به شرکت و از منفعل بودن به حالت فعال تبدیل کنیم و درنهایت هم کسی انتخاب شود که بتواند گرفتاری و مشکلات را حل کند عالی خواهد شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قمی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش بانوان در تواصی و مشارکت حداکثری اشاره کرد و گفت: نقش بانوان بسیار مهم و اثرگذار است. اطمینان دارم این قشر از جامعه می‌توانند موجی از اشتیاق، شور، حرکت، انگیزه و اراده را برای انتخابات بهتر و مشارکت بیشتر ایجاد کنند.

وی افزود: حرکت بزرگی که این جامعه با همه دشمنی، مشکلات، گرفتاری‌ها و بی‌کفایتی‌ها باید داشته باشد چنانکه بیان کردیم تواصی و مراقبت از همدیگر است. در این عرصه مجموعه‌هایی از میان مردم و فرهیختگان باید بیشتر مراقب و نگران بقیه باشند و توصیه و مراقبت کنند، در اینجا همت مضاعف بر دوش خواهران است.

وی با اشاره به حضور بانوان مشهدی در عرصه‌های مختلف تاریخ، گفت: در طول زمان چندین اتفاق در این استان رخداده است که در ذهن تاریخ می‌درخشد و در این برهه‌ها بانوان این شهر وظایف خود را در مطالبه‌گری، تبیین حق و نقش‌آفرینی به‌موقع انجام دادند و به دنبال آن‌ها، آقایان مجبور شدند بیایند. کما اینکه در تشییع پیکر مطهر امام رضا علیه‌السلام آقایان به این نتیجه رسیدند باید بیایند.

وی افزود: امروز نیز حتماً مصداق این مقطع انتخابات، فرصت طلایی است برای اینکه جامعه نقش بانوان فرهیخته را باور کند و ببیند این قشر کاری که دیگران توان انجام دادن آن را ندارند و گرهی که دیگران نتوانستند باز کنند، به دست با کفایت بانوان این سرزمین باز می‌شود.

وی گفت: این زنجیره لاینقطع تواصی از طرف خانم‌هایی که هویت‌بخش این جامعه و خانواده ایرانی و همانند نخ تسبیح و مراقب هستند بیش از بقیه امروز می‌تواند مؤثر باشد و گره‌ها را باز کند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

Arabic AR English EN Persian FA