۞ امام رضا عليه السلام :
هيچ يك از دوستانم مرا با شناخت حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود .

موقعیت شما : صفحه اصلی » دسته بندی نشده
  • 09 سپتامبر 2021 - 11:44
  • 57 بازدید
مشارکت ۶۷ مسجد گناباد در طرح « مهرواره اوج »
مشارکت ۶۷ مسجد گناباد در طرح « مهرواره اوج »

مشارکت ۶۷ مسجد گناباد در طرح « مهرواره اوج »

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد با اشاره شرکت ۶۷ مسجد در طرح «مهرواره اوج» گفت: دهه پنجم انقلاب دهه نقش آفرینی مساجد در نهضت خدمت‌رسانی به احاد مردم است. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی، حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد به تشریح جزئیات برگزاری مهرواره سراسری «اوج» […]

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد با اشاره شرکت ۶۷ مسجد در طرح «مهرواره اوج» گفت: دهه پنجم انقلاب دهه نقش آفرینی مساجد در نهضت خدمت‌رسانی به احاد مردم است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی، حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد به تشریح جزئیات برگزاری مهرواره سراسری «اوج» در این شهرستان پرداخت و گفت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت اوج‌گیری خدمت‌رسانی به مردم در زمینه‌های مختلف از جمله مواسات و خدمات اجتماعی حول محور مساجد، طرحی تحت عنوان «مهرواره اوج» توسط سازمان تبلیغات اسلامی به سراسر کشور ابلاغ شد.

وی، افزود: پای کار آوردن مردم محله برای حل مسائل خودشان با موضوع مساجد، مرکزیت مسجد به‌عنوان کانون جریان امامت و ولایت و شکل‌گیری نظام امت و امامت در محله، مطالبه‌ی رهبر معظم انقلاب در خصوص اوج‌گیری نهضت مواسات با موضوع مساجد و الهام بخش بودن ایام سوگواری ماه محرم و صفر در لبیک به امر رهبر معظم انقلاب از مهمترین اهداف این طرح است.

دبیر گروه جهادی گناباد، افزود: تلاش می‌شود تا از ظرفیت مساجد در راستای گفتمان‌سازی حکمرانی دینی و پیشرفت منطقه‌ای احیا شده ائمه جماعت مساجد و محلات در تقویت اراده عمومی مردمی برای حل مسائل و مشکلات خود و محلات بهره‌برداری و نقش‌آفرینی شود.

فاطمی، گفت: ایجاد انگیزه مجدد در مساجد برای ورود به عرصه خدمت‌رسانی و حل منطقه‌ای، ارتقای جایگاه شبکه امامت در جلب مشارکت مردم در برطرف کردن مسائل و مشکلات محلات با همت و ظرفیت نمازگزاران مسجد و مومنین در جهت خدمت رسانی به مومنین به خصوص افراد و خانواده‌های محروم و کم برخوردار، ایجاد حلقه مشورتی و عملیاتی برای حل مشکلات در مساجد و ارتقای روش‌ها و شناسایی حل مسئله در این مهرواره نیز مورد توجه است.

وی در ادامه با بیان اینکه انشالله مهرواره اوج مرحله جدیدی از حضور مؤثر ائمه جماعات مساجد در حل مشکلات مردم خواهد بود، افزود: این چشم انداز وجود دارد که به فضل پروردگار، ضمن راهبری و کمک به ائمه جماعات برای حل مسائل و مشکلات محلات خود با موضوع مساجد، اقدامات مؤثری را رقم خواهیم زد و امیدواریم اجرای این طرح در راستای شبکه سازی مساجد در نهضت خدمت رسانی معنوی و اجتماعی به مساجد مثمرثمر بوده و نتایج آن را هر چه بهتر و بیشتر در سراسر استان شاهد و ناظر باشیم.

گفتنی است، به همت اداره تبلیغات اسلامی و مشارکت فرمانداری، ناحیه مقاومت بسیج، امور مساجد و اعضای قرارگاه مواسات شهرستان با موضوع امام‌جمعه، تاکنون ۸ جلسه توجهی در راستای توجیه «مهرواره اوج» در مناطق مختلف شهری و روستایی گناباد برگزار شده است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

Arabic AR English EN Persian FA