۞ امام رضا عليه السلام :
هيچ يك از دوستانم مرا با شناخت حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود .

موقعیت شما : صفحه اصلی » تشکلها
  • 03 سپتامبر 2020 - 12:43
  • 823 بازدید
ضرورت تبدیل تهدید ویروس کرونا به فرصتی برای گرامیداشت شعائر دینی

مشهد ـ مسئول مجمع کانونهای فرهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: باید درفضای به وجود آمده بر اثر شیوع ویروس کرونا، تلاش کرد تا تهدید را به فرصتی برای گرامیداشت شعائر دینی و مذهبی تبدیل کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، جواد علما شب گذشته در آیین راه‌اندازی پویش مشهد حسینیه سیدالشهدا (ع) گفت: باید در فضای به وجود آمده بر اثر شیوع ویروس کرونا و بنا به فرموده رهبری، تلاش کرد تا این تهدید بیماری را به فرصت تبدیل کرد، فرصتی برای گرامیداشت شعائر دینی و مذهبی. لذا پویش مشهد حسینیه سیدالشهدا برای برپایی فرهنگ دینی و اسلامی به وجود آمد.

مسئول مجمع کانونهای فرهنگی ـ تبلیغی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در ادامه افزود: این پویش مخصوص محرم و ایام عزاداری نیست بلکه مختص تمام طول سال است و همه مناسبت های دینی را شامل می‌شود. لذا در این پویش که برای شروع کار حدود 10 هزار نفر مشترک و متقاضی برای همکاری وجود دارد، سعی شده تا سر درب هر منزل حداقل یک پرچم مذهبی نصب شود.

علما بیان کرد: مقرر شده است تا پویش نصب پرچم شامل منزل و محله باشد و در همین راستا، پرچم‌هایی مخصوص ماشین نیز در نظر گرفته شده است که مردم می‌توانند آنها را بر روی خودرو خود نصب کنند. این پویش کاملاً مردمی خواهد بود که در فاز اول آن، تنها هدف نصب پرچم و نشان دادن فرهنگ مذهبی است، در فازهای دوم و سوم نیز کمک مومنانه و احسان حسینی در دست اقدام خواهد بود.

مسئول مجمع کانونهای فرهنگی ـ تبلیغی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: در این پویش، چهار کارگروه خدمات و پشتیبانی، رسانه و تبلیغات، اداری و مالی و همچنین کارگروه فنی و مهندسی فعالیت خواهند داشت.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

Arabic AR English EN Persian FA