۞ امام رضا عليه السلام :
هيچ يك از دوستانم مرا با شناخت حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود .

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار کوتاه
  • 18 جولای 2021 - 9:50
  • 294 بازدید
واقعه مسجد گوهرشاد نماد غیرت دینی زنان و مردان ایران است
واقعه مسجد گوهرشاد نماد غیرت دینی زنان و مردان ایران است

واقعه مسجد گوهرشاد نماد غیرت دینی زنان و مردان ایران است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد گفت: واقعه مسجد گوهرشاد و قیام مردم در برابر کشف حجاب رضاخان، یادمان و نمادی از غیرت دینی و تعصب مردان و زنان باایمان در جامعه اسلامی است. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد با اعلام این خبر، […]

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد گفت: واقعه مسجد گوهرشاد و قیام مردم در برابر کشف حجاب رضاخان، یادمان و نمادی از غیرت دینی و تعصب مردان و زنان باایمان در جامعه اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد با اعلام این خبر، گفت: واقعه مسجد گوهرشاد یکی از مهمترین رخدادهای ضدحکومتی دوران پهلوی است که در تیر ۱۳۱۴ در مشهد اتفاق افتاد که نقطه جدایی مردم از حکومت پهلوی را رقم زد.

وی ادامه داد: این واقعه که تحت عنوان «قیام مسجد گوهرشاد» شناخته می‌شود از جدی‌ترین مبارزات مردم به رهبری روحانیون علیه سیاستهای ضددینی رضاخان بوده است.

دبیر گروه جهادی گناباد با اشاره به اینکه قیام مردم در برابر کشف حجاب رضاخان، یادمان و نمادی از غیرت دینی و تعصب مردان و زنان باایمان در جامعه اسلامی است اظهارداشت: شیخ محمدتقی بهلول گنابادی از جمله شخصیت‌هایی بود که در واقعه مسجد گوهرشاد و کشف حجاب در آگاه‌سازی مردم نقش مهمی ایفا کرد.

فاطمی با بیان اینکه نقش علما به‌ویژه شیخ محمد تقی بهلول گنابادی در این قیام بسیار برجسته بوده است، اظهارداشت: او در مسجد گوهرشاد طی سخنرانی‌های پرشور به کشف حجاب حمله کرد و این حرکت را تهاجمی علیه دیانت و ارزشهای معنوی دانست.

وی یادآور شد: به مناسبت هفته عفاف و حجاب و در جهت آگاهی مردم در چگونگی شکل‌گیری این قیام خونین مردم در مسجد گوهرشاد، ابعاد این حادثه به همت روحانیون مستقر و طرح هجرت در نقاط مختلف شهری و روستایی گناباد تشریح می‌شود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

Arabic AR English EN Persian FA