۞ امام رضا عليه السلام :
هيچ يك از دوستانم مرا با شناخت حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود .

موقعیت شما : صفحه اصلی » دسته بندی نشده
  • 10 ژانویه 2022 - 10:01
  • 287 بازدید
هر چه در توان داریم در حوزه فرهنگی، مذهبی و قرانی به میدان خواهیم آورد
هر چه در توان داریم در حوزه فرهنگی، مذهبی و قرانی به میدان خواهیم آورد

هر چه در توان داریم در حوزه فرهنگی، مذهبی و قرانی به میدان خواهیم آورد

فرماندار جدید گناباد در نشست متولیان فرهنگی شهرستان، گفت: هر چه در توان دارم در جهت فرهنگ‌سازی دینی و مذهبی و احیای دستاوردهای قرانی به میدان خواهم آورد. به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، نشست شورای هیئت‌های مذهبی، اعضای کانون مداحان، کارکنان اداره تبلیغات اسلامی با دکتر رضا نصیری فرماندار جدید […]

فرماندار جدید گناباد در نشست متولیان فرهنگی شهرستان، گفت: هر چه در توان دارم در جهت فرهنگ‌سازی دینی و مذهبی و احیای دستاوردهای قرانی به میدان خواهم آورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، نشست شورای هیئت‌های مذهبی، اعضای کانون مداحان، کارکنان اداره تبلیغات اسلامی با دکتر رضا نصیری فرماندار جدید گناباد در محل سالن اجتماعات شهدای دولت فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد طی سخنانی در این جلسه با اشاره به عدم برخورداری دبیرستان علوم و معارف اسلامی صدرا از ساختمان آموزشی، گفت: از آموزش و پرورش درخواست اجاره پنج ساله یک ساختمان برای راه‌اندازی مجدد دبیرستان صدرا داریم.

وی تصریح کرد: سال ۸۷ دبیرستان علوم و معارف اسلامی صدرا در گناباد را به کمک آقای صفایی فرماندار وقت راه اندازی کردیم که اولین و تنها دبیرستان پسرانه علوم و معارف اسلامی در خراسان رضوی بود، این دبیرستان ده سال دایر بود اما به دلیل در اختیار نداشتن فضای مناسب تعطیل شد.

فاطمی، گفت: بعد از آن در خیابان رسالت ۲۵۰۰ متر زمین به سازمان تبلیغات واگذار شده است که تا الان ۵۰۰ میلیون تومان برای آن هزینه کرده ایم و کار حدودا ۴۰ درصد پیشرفت کرده است، اما حداقل دو میلیارد تومان دیگر برای تکمیل آن لازم داریم.

وی با بیان اینکه، به جز یک روستا، تمام روستاهای بالای ۲۰۰ خانوار در گناباد، روحانی ساکن دارند، افزود: خانه عالم قابل استفاده در شهرستان داریم، تقریبا در همه روستاهای بالای ۱۵۰ خانوار، خانه عالم احداث شده یا در دست احداث است، پنجاه درصد اعتبار ساخت این خانه ها را سازمان تبلیغات و مابقی را خیرین متقبل می‌شوند.

دبیر گروه جهادی گناباد، گفت: به جز یک روستا، تمام روستاهای بالای ۲۰۰ خانوار در گناباد، روحانی ساکن دارند.

حسن پورحسن رئیس شورای هیئات مذهبی در این جلسه به ارائه گزارشی از فعالیت‌های شورای در شهرستان اشاره کرد، افزود: در شهرستان گناباد ۱۸۷ هیئت مذهبی زیر نظر اداره تبلیغات اسلامی فعالیت دارند که از این تعداد اطلاعات ۱۲۳ هیئت در سامانی طوبی( بانک اطلاعات تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی) ثبت شده است.

وی گفت: برگزاری ۳ دوره کارگاه آموزشی با موضوع سیاست های جمعیت و ترویج فرزندآوری در راستای تاکید رهبر معظم انقلاب ویژه هیئات مذهبی گناباد، برگزاری ۳ دوره کارگاه آموزشی با موضوع مدیریت در تشکلهای دینی ویژه هیئات مذهبی، برگزاری مراسم تجلیل از ۳۵ هیئت مذهبی جوان و ۸۰ هیئت مذهبی شاخص گناباد با حضور امام جمعه و مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی و برگزاری جلسات مناسبتی ماهانه ویژه ۳۵ هیات مذهبی جوان گناباد را از جمله برنامه‌های مشترک اداره تبلیغات اسلامی و شورای هیئات مذهبی در راستای تغذیه فکری و ساماندهی این قشر تاثیرگذار عنوان کرد.

پورحسین افزود: کسب رتبه اول در ثبت آثار و فعالیت هیئات مذهبی در سامانه هوای نو سازمان تبلیغات اسلامی در سطح استان خراسان رضوی، برگزاری جلسات ماهانه شورای هیئات مذهبی در مناسبت های ملی و مذهبی با حضور اعضا و رصد فعالیتهای هیئات مذهبی، حضور فعال هیئات مذهبی گناباد در ایام کرونا در جهت کمک های مومنانه و حمایت از اقشار آسیب دیده از ویروس منحوس کرونا و برگزاری ۳ جلسه توجیهی ویژه ۸ هیات مذهبی بانوان از دیگر فعالیت‌های این شورا و هیئات مذهبی در سه ماهه گذشته نام برد.

رضا نصیری فرماندار گناباد در ادامه ضمن تشکر از اقدامات فرهنگی تشکل‌های دینی در گناباد، افزود: باید یک کارگروه اندیشه ورز با حضور و هیات های مذهبی و کانون مداحان ماهی یک بار باید برگزار گردد تا مسائل و مشکلات در اسرع وقت احصا شود.

وی گفت: طرح جامع مدرسه صدرا از کودکستان، دبستان و دبیرستان و دانشگاه در گناباد تشکیل شود و در این راستا به سمت مدارس نمونه اسلامی پیش بروند.

فرماندار جدید گناباد با تاکید بر اینکه هر چه در توان دارم در حوزه فرهنگ به میدان خواهم آورد، ابرازداشت: مهم‌ترین دغدغه مقام معظم رهبری، مسائل فرهنگی است، به تعبیر ایشان فرهنگ مثل هوا است که اگر آلوده باشد همه را مسموم می‌کند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

Arabic AR English EN Persian FA