۞ امام رضا عليه السلام :
هيچ يك از دوستانم مرا با شناخت حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود .

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر یک
  • 21 جولای 2022 - 11:50
  • 35 بازدید

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی از برگزاری گردهمایی هیأت مذهبی منطقه ۲ مشهد خبر داد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام مرتضی همتی فر در این خصوص گفت : هیئت‌های مذهبی فعال در این منطقه گرد هم آمدند تا سیاست‌ها و اولویت‌های کاری ماه محرم برای این قشر تبیین شود و حمایت های مادی و معنویی را که سازمان تبلیغات اسلامی میتواند به هیأت مذهبی ارائه دهد تشریح شود .
وی با بیان اینکه در این جلسه نکاتی پیرامون دعوت از سخنرانان و مداحان در ماه محرم مطرح شد ، گفت : در این گردهمایی تاکید شد که هیأت مذهبی، دغدغه مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه هیئات را یک کلاس درس برای مخاطب ببینند، را مورد توجه قرار دهند.
حجت الاسلام همتی خاطرنشان کرد: هیئات مذهبی باید در ایام محرم به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند تا در قالب عزاداری هدفمند، بر معارف و بینش مخاطب بیافزایند.
وی تصریح: تاکید ما بر این بود که هیأت مذهبی ویژگی‌های شاخصی دارند که مهمترین آن، اداره شدن آنها توسط مردم است و تأمین هزینه‌های آنها نیز مردمی است.
حجت الاسلام همتی فر با اشاره به اینکه سه عنصر مهم جامعه را هیئت های مذهبی در خود جای داده‌اند ، گفت : مخاطب ، که عموم مردم است، روحانیت و منبر که تاکید کردیم در انتخاب سخنرانان خبره دقت داشته باشند و عنصر سوم مداح است که با مدیحه ‌سرایی خود شور و هیجان و احساسات محبین اهلبیت ع را بر‌می انگیزد.
وی با تاکید بر اینکه مسئولان هیأت مذهبی باید قدردان این سه عنصر مهم باشند ، گفت: با توجه به شروع موج هفتم کرونا همانطور که دو سال گذشته مراسمات را ویژه برگزار کردند، امسال نیز رعایت مسائل بهداشتی را نیز مورد توجه قرار دهند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

Arabic AR English EN Persian FA