۞ امام رضا عليه السلام :
هيچ يك از دوستانم مرا با شناخت حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود .

موقعیت شما : صفحه اصلی » دسته بندی نشده
  • 30 جولای 2022 - 10:10
  • 8 بازدید
فعالیتهای محرم حول محور امیدآفرینی باشد
فعالیتهای محرم حول محور امیدآفرینی باشد

فعالیتهای محرم حول محور امیدآفرینی باشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی، حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی با بیان اینکه ستاد اجرایی محرم با حضور ادارات و نهادها برگزار شد اظهار داشت: برگزاری این ستاد برای رفع موانع و تسهیل در برنامه‌های هیئات مذهبی و برنامه‌ریزی موضوعاتی همچون تهیه و توزیع اقلام بازرگانی بوده است. وی ، برنامه‌ریزی […]

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی، حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی با بیان اینکه ستاد اجرایی محرم با حضور ادارات و نهادها برگزار شد اظهار داشت: برگزاری این ستاد برای رفع موانع و تسهیل در برنامه‌های هیئات مذهبی و برنامه‌ریزی موضوعاتی همچون تهیه و توزیع اقلام بازرگانی بوده است.

وی ، برنامه‌ریزی در راستای تسهیل در صدور مجور برگزاری مراسم و ایستگاه‌های صلواتی، تسهیل در برگزاری مراسم در فضای باز و مدارس و مجموعه‌ های ورزشی و … را از دیگر کارویژه‌های این ستاد برشمرد.

به اعلام وی، اعضای محترم ستاد به ویژه برنامه‌ریزان و طراحان برنامه‌های فرهنگی، موظف شدند که همه فعالیت‌های خود را حول محور خط کلی محتوایی با محوریت “امیدافزایی” طراحی و اجرا نمایند.

به گفته وی، دهه اول محرم بهترین فرصت برای تبیین واقعیت‌ها و خنثی‌سازی اقدامات ضد فرهنگی علیه کشور بوده که می‌بایست این امر مهم در کلیه برنامه‌ها اعم از منبر، مرثیه‌سرایی، فضاسازی، روضه خانگی، صدا و سیما و فضای مجازی متبلور شود.

فاطمی به برنامه ریزی توسط بنیاد شهید و ناحیه مقاومت بسیج جهت شب هشتم محرم بعنوان شبی با شهدا جهت تجلیل از شهدای محله اشاره داشت.

وی همچنین از تشکیل کارگروه نظارت و ارزیابی ستاد با حضور اعضای متولی در کارگروه (ناجا، اطلاعات، بسیج، شورای هیئات مذهبی، کانون مداحان، امور مبلغین،بهداشت) به منظور رصد و نظارت فعالیت متولیان مجالس مذهبی، خبر داد.

فاطمی تصریح کرد: به منظور تاثیرگذاری بیشتر بر گروه‌های جمعیتی و آحاد جامعه، هیئات مذهبی در عین حال که اقدام به برگزاری مراسم مذهبی در فضای هیئت می‌نمایند، باید برنامه‌هایی برای کلیه افراد و خانواده‌های محل خود طراحی نمایند.

وی اضافه کرد: برنامه‌هایی همچون استقبال از محرم، ایستگاه پاسخ به شبهات و معرفت‌افزایی، دسته‌روی در طول دهه، مراسم ویژه نوجوانان، مراسم شیرخوارگان، شبیه‌خوانی، راه‌اندازی کاروان عزاداری، برگزاری اجتماعات خیابانی، استمرار نهضت مواسات، حضور در معابر و تجلیل از بانوان محجبه و تبیین فلسفه حجاب برای سایرین و … میتواند از جمله این برنامه‌ها باشد.

فاطمی بر اهمیت برگزاری برنامه‌های تبیینی و توجیهی ویژه متولیان امر عزاداری (مدیران هیئات مذهبی، مداحان، روحانیون، و در صورت امکان فعالان مجازی) نیز تاکید کرد.

وی یادآور شد: با توجه به احتمال شیوع ویروس کرونا، ضروری است دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی مسئولین بهداشت شهرستان اجرا و مورد تاکید قرار گیرد. (مراسم های عزاداری در فضای باز با فاصله و ماسک و غذای بیرون بر انجام شود.شبیه خوانی و مراسم شیرخوارگان و تجمع های عزاداری در فضای باز در زمان مجدودمشکلی ندارد)

فاطمی افزود: با توجه به درخواست تامین نان برای برنامه‌های پذیرایی عزاداران، برنامه‌ریزی و تدارک لازم برای تهیه و پخت نان در ساعاتی غیر از زمان‌های پخت همیشگی توسط نانوایی‌ها در دستور کار شورای آرد و نان قرار گیرد و تدبیر شرکت های آب و برق نسبت به قطعی آنها نیز لحاظ شود.

وی متذکر شد: کلیه مجموعه‌های متولی نسبت به ارائه پاسخ مبنی بر شکایات و انتظارات هیئات مذهبی که به سامانه صدای هیئت ارسال می‌شود در اسرع وقت اقدام نمایند.

فاطمی با اشاره به فضاسازی هیئت های مذهبی با مشارکت شهرداری و بازار گفت: پیگیری اقامه نماز ظهر عاشورا در همه هیات مذهبی و در سطح شهر گناباد با مشارکت ستاد نماز جمعه باید مورد توجه قرار گیرد.

وی پیگیری تهیه ظروف یکبار مصرف توسط اتاق اصناف جهت هیئت های عزاداری با کیفیت و قیمت مناسب را از دیگر مصوبات این ستاد عنوان کرد.

به گفته فاطمی، برگزاری مسابقه حماسه حسینی توسط اداره کتابخانه‌ها و همچنین راه اندازی منبر کتاب در مساجد را از دیگر مصوبات این جلسه عنوان کرد.

وی در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: مقرر شد که آموزش و پرورش نسبت به در اختیار قرار دادن مدارس تسهیلگری و مشارکت ویژه داشته باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

Arabic AR English EN Persian FA