۞ امام رضا عليه السلام :
هيچ يك از دوستانم مرا با شناخت حقّم زيارت نمى كند مگر اين كه در روز قيامت شفاعتم از او پذيرفته مى شود .

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار کوتاه
  • 27 آگوست 2022 - 6:13
  • 12 بازدید
برگزای جلسه هیئات مذهبی مرکز شهرستان گناباد
برگزای جلسه هیئات مذهبی مرکز شهرستان گناباد

برگزای جلسه هیئات مذهبی مرکز شهرستان گناباد

جلسه هیئات مذهبی مرکز شهرستان گناباد با هدف بررسی نقاط قوت و ضعف دهه اول محرم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی، جلسه هیئات مذهبی مرکز شهرستان گناباد برگزار شد.
این جلسه باحضور حجت الاسلام فاطمی رییس اداره تبلیغات اسلامی، اعضای شورای هیات و ۱۹ مسئول هیات با هدف بررسی نقاط قوت و ضعف دهه اول محرم در اداره تبلیغات اسلامی برگزار شد.
حجت الاسلام فاطمی، رییس اداره تبلیغات اسلامی گناباد در این نشست، ضمن تشکر از عزاداری هیات‌های مذهبی در دهه اول محرم اظهار داشت: پیرغلامان و خادمین حسینی توسط هر هیات تجلیل شوند و گزارش مالی هیات مذهبی به صورت مکتوب به شورای هیات مذهبی ارسال شود.

به درخواست وی، اعضای هر هیات که قصد عزیمت در ایام اربعین به کربلا را دارند باید به صورت گروهی اعزام شوند.

فاطمی تصریح کرد: بیش از ۵۰ تن برنج، ۱۰ تن گوشت و ۱۰ تن شکر بین هیات مذهبی گناباد توزیع شده و اقلام مصرفی گوشت و برنج با قیمت مصوب برای هیات مذهبی کددار موجود است.

وی بیان داشت: مراسم عزاداری به مناسبت ایام اربعین در بقاع متبرکه گناباد برگزار خواهد شد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد متذکر شد: برگزاری هرگونه تجمع و یا اطلاعیه مبنی بر علامت گردانی بدون هماهنگی اداره تبلیغات اسلامی گناباد ممنوع می باشد.

وی همچنین گفت: امسال مراسم عزاداری در دهه اول محرم در شهرستان با کمترین اسیب و حاشیه برگزار شد.

حجت الاسلام حسین امامی مسئول شورای هیات مذهبی گناباد نیز در این جلسه حفظ آداب و اصول برپایی مجالس عزاداری را یکی از ویژگی مجالس عزاداری عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: نباید کارهایی انجام دهیم که موجب وهن مذهب و دین شود و به همین دلیل آداب برپایی عزای امام حسین(ع) را باید رعایت کنیم چرا که ح اهل بیت عصمت و طهارت(ع) نیز این موضوع را سفارش کرده اند.

وی اظهارداشت: در صورتی که در بحث حرکت علم در هیات مذهبی موجب آسیب یا صدمه ای به عزاداری شود حق الناس است و هیات مذهبی باید بیشتر به این مورد توجه کنند.

امامی در ادامه به رعایت زمان عزاداری توسط هیات مذهبی اشاره کرد و گفت: عزاداری در نیمه‌های شب یکی از آسیب‌های عزاداری است که باید توسط مسئولین هیاتهای مذهبی و سخنرانان و نیروی انتظامی مدیریت و فرهنگ سازی شود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

Arabic AR English EN Persian FA